Real Madrid CF – Atlético Madrid

fotbalové utkání Slavia Praha živě

15.8. 2018 21:00

15.8 / 21:00 Real Madrid CF – Atlético Madrid

Evropský Superpohár je dobojován a jeho vítězem se stává Atlético Madrid, které porazilo svého městského rivala Real Madrid 4:2 v prodloužení. Atlético je tak v Superpoháru i nadále stoprocentní, vyhrálo ho i potřetí, když o něj hrálo. Naopak Realu Madrid se nepovedlo vyhrát Superpohár rekordně potřetí v řadě.

Atlético začalo utkání skvěle, už v první minutě ho poslal do vedení Diego Costa. Real ale dokázal vyrovnat, konkrétně se hlavou prosadil Karim Benzema. Ve druhé půli se pak Bílý balet dostal do vedení díky penaltě, kterou po ruce Juanfrana proměnil kapitán Sergio Ramos. Atlético se ale nevzdalo a dokázalo srovnat, když se podruhé v utkání trefil Diego Costa. V prodloužení měl nejprve místy až drtivý tlak Real Madrid, ale bylo to Atlético, které střílelo branky. Povedlo se mu to hned dvakrát. Nejprve se parádně trefil Saúl Ñíguez a poté přidal neméně hezkou trefu ještě Koke, který už definitivně rozhodl o vítězství Atlética. Real už nebyl schopen ve druhém poločase prodloužení reagovat.

V minulé sezóně se utkaly Real s Atléticem dvakrát v rámci La Ligy a obě utkání skončila nerozhodně. Nejprve na Atléticu nepadla žádná branka a poté na Realu zápas skončil 1:1, když na vedoucí branku Cristiana Ronalda zareagoval Antoine Griezmann.

Na evropské scéně se tyto dva kluby utkaly devětkrát, z toho Real vyhrál pět zápasů, Atlético dva a další dva skončily remízou. Atlético ještě nikdy Real neporazilo ve finále evropského poháru a ani ho nikdy z evropského poháru nevyřadilo. V čerstvé paměti jsou například dvě finálová vítězství Realu proti Atléticu v Lize mistrů v letech 2014 a 2016. Naposledy pak v sezóně 2016/17 vyřadil Real Atlético v semifinále Ligy mistrů.