Živě Karjala Cup , zápasy, program, výsledky, vysílání

Karjala Cup nebo také Karjala Tournament) je každoročně pořádaný hokejový turnaj, který je pořádaný v rámci Euro Hockey Tour ve Finsku. Název turnaje vychází z názvu hlavního sponzora – pivovaru Karjala . První ročník proběhl v roce 1992, ještě pod názvem Sauna Cup. V rámci Euro Hockey Tour pak probíhá od roku 1996. Turnaj se hraje většinou v listopadu v Helsinkách nebo Turku.

Čtvrtek 8. listopadu od 18:00: Česko – Švédsko (Tipsport Arena, Praha)
Sobota 10. listopadu od 16:30: Finsko – Česko (Hartwall Arena, Helsinky)
Neděle 11. listopadu od 12:30: Česko – Rusko (Hartwall Arena, Helsinky)

 

Nominace českých hokejistů na turnaj Karjala v Praze a Helsinkách (8.-11. listopadu)

Brankáři: Patrik Bartošák (Vítkovice), Šimon Hrubec (Oceláři Třinec), Jakub Kovář (Jekatěrinburg/KHL),

obránci: Milan Doudera, David Musil (oba Třinec), Michal Jordán, Jan Kolář (oba Chabarovsk/KHL), Jan Štencel (Kometa Brno), Petr Zámorský (Hradec Králové), Jakub Krejčík (Lukko Rauma/Fin.), Vojtěch Mozík (Podolsk/KHL), Jakub Nakládal (Jaroslavl/KHL),

útočníci: Rudolf Červený, Michal Řepík (oba Slovan Bratislava/KHL), Radovan Pavlík, Tomáš Vincour (oba Hradec Králové), Radan Lenc (Liberec), Patrik Zdráhal (Vítkovice), Radim Zohorna (Kometa Brno), Dominik Kubalík (Ambri-Piotta/Švýc.), Robin Hanzl (Spartak Moskva/KHL), Roman Horák (Växjö/Švéd.), Robert Kousal (Brynäs/Švéd.), Andrej Nestrašil (Nižněkamsk/KHL), Jiří Sekáč (Kazaň/KHL), David Tomášek (Jyväskylä/Fin,), Hynek Zohorna (Pelicans Lahti/Fin.).

 

ŽIVÉ VYSÍLÁNÍ Z KARJA CUP

Živé přenosy z toho turnaje budete moci vidět na našem webu České televize tradičně na ČT SPORT.

NOMINACE HOKEJISTŮ RUSKA

Brankáři: Ilja Konovalov (Jaroslavl), Ilja Sorokin (CSKA Moskva), Igor Šesťorkin (Petrohrad)

Obránci: Arťom Blažijevskij, Nikita Nestěrov (oba CSKA Moskva), Nikita Trjamkin, Alexej Vasilevskij (oba Jekatěrinburg), Viktor Antipin (Magnitogorsk), Denis Barancev (Nižnij Novgorod), Alexandr Jelesin (Jaroslavl), Andrej Pedan (Kazaň), Arťom Zub (Petrohrad)

Útočníci: Alexandr Barabanov, Alexej Byvalcev, Alexandr Dergačov, Jevgenij Ketov, Andrej Kuzmenko (všichni Petrohrad), Michail Grigorenko, Kirill Kaprizov, Maxim Šalunov, Ivan Tělegin (všichni CSKA Moskva), Pjotr Chochrjakov, Alexandr Kadějkin (oba Ufa), Ilja Michejev, Denis Zernov (oba Omsk), Anton Golyšev (Jekatěrinburg), Andrej Loktionov (Jaroslavl).


NOMINACE HOKEJISTŮ FINSKA

Brankáři: Veini Vehviläinen (Kärpät Oulu), Juha Metsola (Ufa/KHL),

Obránci: Jani Hakanpää, Teemu Kivihalme, Atte Ohtamaa (všichni Kärpät Oulu), Teemu Eronen (IFK Helsinky), Veli-Matti Vittasmäki (Tappara Tampere), Miika Koivisto (Dynamo Moskva/KHL), Mikko Lehtonen (HV 71/Švéd.), Petteri Lindbohm (Lausanne/Švýc.), Ville Pokka (Omsk/KHL)

Útočníci: Marko Anttila, Sakari Manninen, Mika Niemi (všichni Jokerit Helsinky/KHL), Joonas Nättinen, Juuso Puustinen, Mikael Ruohomaa (všichni Nižněkamsk/KHL), Ville Leskinen (Kärpät Oulu), Oula Palve (TPS Turku), Arttu Ruotsalainen (Ilves Tampere), Teemu Turunen (Hämeenlinna), Juhani Tyrväinen (IFK Helsinky), Miro Aaltonen (Podolsk/KHL), Toni Rajala (Biel/Švýc.), Harri Pesonen (Langnau/Švýc.), Teemu Hartikainen (Ufa/KHL), Iiro Pakarinen (Magnitogorsk/KHL).


NOMINACE HOKEJISTŮ ŠVÉDSKA

Brankáři: Magnus Hellberg (Petrohrad/KHL), Lars Johansson (CSKA Moskva/KHL).

Obránci: Linus Arnesson (Örebro), Lukas Bengtsson (Linköping), Simon Bertilsson (Brynäs), Joel Persson (Växjö), Jesper Sellgren (Lulea), Mikael Wikstrand (Färjestad), Philip Holm (Nižnij Novgorod/KHL), Viktor Lööv (Jokerit Helsinky/KHL),

Útočníci: Daniel Brodin, Jonathan Davidsson, Jacob Josefson, Jakob Lilja (všichni Djurgaarden), Linus Johansson, Joakim Nygard (oba Färjestad), Linus Fröberg (Växjö), Emil Larsson (Lulea), Nick Sörensen (Linköping), Anton Wedin (Timra), Anton Lander (Kazaň/KHL), John Norman (Jokerit Helsinky/KHL), Dennis Rasmussen (Magnitogorsk/KHL), Anton Rödin (Davos/Švýc.).