Čvc 10, 2019
382 Views

Vuelta 2020 online etapy výsledky

Written by

75. ročník Vuelta a España začíná v sobotu 24. srpna 2020 z Costa Blanca. Gran Salida je v Salinas de Torrevieja, přírodním parku s růžovými vodními lagunami na jihu provincie Alicante. Na Costa Blance se uskuteční tři etapy, které zvýrazní vnitrozemské i pobřežní oblasti. 2020 Vuelta má být dokončena v neděli 15. září, nejpravděpodobněji v Madridu.

Simon Jates je držitel titulu. V roce 2018 bylo na stupních vítězů Enric Mas a Miguel Ángel López.

  VUELTA 2020 etapy , VUELTA 2020 program

Program 74. ročníku Vuelta a Espaňa:
sobota 24. srpna: 1. etapa (Salinas de Torrevieja – Torrevieja, týmová časovka na 24 km)

neděle 25. srpna: 2. etapa (Benidorm – Calpe, 193 km)

pondělí 26. srpna: 3. etapa (Ibi – Alicante, 186 km)

úterý 27. srpna: 4. etapa (Cullera – El Puig, 177 km)

středa 28. srpna: 5. etapa (L’Eliana – Alto de Javalambre, 165 km)

čtvrtek 29. srpna: 6. etapa (Mora de Rubielos – Ares del Maestre, 196,6 km)

pátek 30. srpna: 7. etapa (Onda – Mas de la Costa, 182 km)

sobota 31. srpna: 8. etapa (Valls – Igualada, 168 km)

neděle 1. září: 9. etapa (Andorra la Vella – Cortals d’Encamp, 96,8 km)

pondělí 2. září: volný den

úterý 3. září: 10. etapa (Jurancon – Pau, individuální časovka na 36,1 km)

středa 4. září: 11. etapa (Saint-Palais – Urdax, 169 km)

čtvrtek 5. září: 12. etapa (Circuito de Navarra – Bilbao, 175 km)

pátek 6. září: 13. etapa (Bilbao – Los Machucos, 168 km)

sobota 7. září: 14. etapa (San Vicente de la Barquera – Oviedo, 189 km)

neděle 8. září: 15. etapa (Tineo – Alto del Acebo, 159 km)

pondělí 9. září: 16. etapa (Pravia – Alto de la Cubilla, 155 km)

úterý 10. září: volný den

středa 11. září: 17. etapa (Aranda del Duero – Guadalajara, 199,7 km)

čtvrtek 12. září: 18. etapa (Colmenar Viejo – Becerril de la Sierra, 180,9 km)

pátek 13. září: 19. etapa (Ávila – Toledo, 163,4 km)

sobota 14. září: 20. etapa (Arenas de San Pedro – Plataforma de Gredos, 189 km)

neděle 15. září: 21. etapa (Fuenlabrada – Madrid, 105 km)

VUELTA 2020  živě  online vysílání  Eurosport

Giro d’Italia 2019 živě  vysílá Česká televize na  kanále ČT Sport. Přímý přenos můžete sledovat i zde Eurosport, a nebo Cyklistika živě

Vuelta a España je třítýdenní etapový cyklistický závod, který se koná na území Španělska a i ostatních zemí, patří mezi tři nejprestižnější silniční cyklistické závody spolu s Tour de France a Giro d’Italia.

První ročník se uskutečnil v roce 1935, od roku 1995 se koná pravidelně v srpnu až září.

Závod začíná každý rok jinde, ovšem tradičně končí poslední etapa v Madridu – hlavním městě Španělska. Každoročně se jede 21 etap[1], ve kterých závodníci vyzkouší rovinaté, kopcovité i horské etapy, ale také časovku.

Průběžně vedoucí závodník startuje v červeném trikotu, závodník vedoucí v bodovací soutěži v zeleném trikotu, nejlepší vrchař v modře puntíkovaném dresu a nejvšestrannější závodník si obléká trikot bílý.

 

Cyklistický etapový závod Vuelta 2019 výsledky

Cyklistický závod Vuelta – 21. etapa (Fuenlabrada – Madrid, 106,6 km):

1. Jakobsen (Niz./Deceuninck-Quickstep) 2:48:20, 2. Bennett (Ir./Bora-Hansgrohe), 3. Sajnok (Pol./CCC), 4. Izaga (Šp./Caja Rural), 5. Boasson Hagen (Nor./Dimension Data), 6. Theuns (Belg./Trek-Segafredo), 7. Van der Sande (Belg./Lotto-Soudal), 8. Venturini (Fr./AG2R), 9. Sarreau (Fr./Groupama-FDJ), 10. Smith (Austr./Mitchelton-Scott), …31. Štybar (ČR/Deceuninck-Quickstep) všichni stejný čas.

Konečné pořadí: 1. Roglič (Slovin./Jumbo-Visma) 83:07:31, 2. Valverde (Šp./Movistar) -2:16, 3. Pogačar (Slovin./SAE Team Emirates) -2:38, 4. Quintana (Kol./Movistar) -3:29, 5. López (Kol./Astana) -4:31, 6. Majka (Pol./Bora-hansgrohe) -7:16, 7. Kelderman (Niz./Sunweb) -9:47, 8. Hagen (Nor./Lotto-Soudal) -12:54, 9. Soler (Šp./Movistar) -22:10, 10. Nieve (Šp./Mitchelton-Scott) -22:17, …55. Štybar -2:39:31.

Vuelta – 16. etapa (Pravia – Alto de La Cubilla, 144,4 km):

1. Fuglsang (Dán./Astana) 4:01:22, 2. Geoghegan Hart (Brit./Ineos) -22, 3. L. Sánchez (Šp./Astana) -40, 4. Knox (Brit./Deceuninck-Quick Step) -42, 5. Brambilla (It./Trek-Segafredo) -1:12, 6. De Gendt (Belg./Lotto-Soudal) -2:09, 7. Bizkarra (Šp./Euskadi-Murias) -2:15, 8. Ghebreigzabhier (Erit./Dimension Data) -2:21, 9. Gilbert (Belg./Deceuninck-Quick Step), 10. Bouchard (Fr./AG2R La Mondiale) oba -2:32, …59. Štybar (ČR/Deceuninck-Quick Step) -15:45.

Vuelta – 15. etapa (Tineo – Santuario del Acebo, 154,4 km):

1. Kuss (USA/Jumbo-Visma) 4:19:04, 2. Guerreiro (Portug./Kaťuša-Alpecin) -39, 3. Geoghegan Hart (Brit./Ineos) -40, 4. Rodríguez (Šp./Euskadi Basque Country-Murias) -53, 5. Padun (Ukr./Bahrajn-Merida) -1:49, 6. O’Connor (Austr./Dimension Data) -2:05, 7. Craddock (USA/EF Education First) -2:11, 8. Roglič (Slovin./Jumbo-Visma), 9. Valverde (Šp./Movistar) oba -2:14, 10. Armée (Belg./Lotto-Soudal) -2:48, …101. Štybar (ČR/Deceuninck-Quick Step) -19:58.

Vuelta – 13. etapa (Bilbao – Los Machucos, 166,4 km):

1. Pogačar (Slovin./SAE Team Emirates) 4:28:26, 2. Roglič (Slovin./Jumbo-Visma) stejný čas, 3. Latour (Fr./AG2R La Mondiale), 4. Valverde (Šp./Movistar), 5. Quintana (Kol./Movistar), 6. Majka (Pol./Bora-hansgrohe) všichni -27, 7. López (Kol./Astana) -1:01, 8. Brambilla (It./Trek-Segafredo), 9. Soler (Šp./Movistar), 10. Kelderman (Niz./Sunweb) všichni -1:08, …98. Štybar (ČR/Deceuninck-Quick Step) -20:04.

 

Cyklistický etapový závod Vuelta – 12. etapa (Circuito de Navarra – Bilbao, 171,4 km):

1. Gilbert (Belg./Deceuninck-Quick Step) 3:48:18, 2. Aranburu (Šp./Caja Rural-Seguros RGA), 3. Barceló (Šp./Euskadi Basque Country-Murias) oba -3, 4. Rojas (Šp./Movistar) -22, 5. Arndt (Něm./Sunweb) -26, 6. Van der Sande (Belg./Lotto-Soudal), 7. Barthe (Fr./Euskadi Basque Country-Murias), 8. Boaro (It./Astana), 9. Declercq (Belg./Deceuninck-Quick Step) všichni -29, 10. Conti (It./SAE Team Emirates) -31, …55. Štybar (ČR/Deceuninck-Quick Step) -9:44.

Cyklistický závod Vuelta – 11. etapa (Saint Palais – Urdax-Dantxarinea, 180 km):

1. Iturria (Šp./Euskadi-Murias) 4:36:44, 2. Lastra (Šp./Caja Rural-Seguros RGA), 3. Craddock (USA/EF Education First), 4. Howson (Austr./Mitchelton-Scott), 5. Bidard (Fr./AG2R La Mondiale) všichni -6, 6. Ghebreigzabhier (Erit./Dimension Data) -9, 7. Thomas (Fr./Groupama-FDJ), 8. Fabbro (It./Kaťuša-Alpecin), 9. G. Izagirre (Šp./Astana), 10. Cavagna (Fr./Deceuninck-Quick Step) všichni -12, …133. Štybar (ČR/Deceuninck-Quick Step) -18:35.

Cyklistický závod Vuelta – 7. etapa (Onda – Mas de la Costa, 183,2 km):

1. Valverde (Šp./Movistar) 4:34:11, 2. Roglič (Slovin./Jumbo-Visma) stejný čas, 3. López (Kol./Astana), 4. Quintana (Kol./Movistar) oba -6, 5. Majka (Pol./Bora-hansgrohe) -42, 6. I. Izagirre (Šp./Astana) -48, 7. Pogačar (Slovin./SAE Team Emirates), 8. Aru (It./SAE Team Emirates) oba -51, 9. Bennett (N. Zél./Jumbo-Visma) -1:07, 10. Rodríguez (Šp./Euskadi-Murias) -1:20, …91. Štybar (ČR/Deceuninck-Quick Step) -21:34.

 

Cyklistický závod Vuelta – 4. etapa (Cullera – El Puig, 177 km):

1. Jakobsen (Niz./Deceuninck-Quick Step) 4:04:16, 2. Bennett (Ir./Bora-hansgrohe), 3. Walscheid (Něm./Sunweb), 4. Gaviria (Kol./SAE Team Emirates), 5. Mezgec (Slovin./Mitchelton-Scott), 6. Sarreau (Fr./Groupama-FDJ), 7. Sajnok (Pol./CCC), 8. Boasson Hagen (Nor./Dimension Data), 9. Aberasturi (Šp./Caja Rural-Seguros), 10. Molano (Kol./SAE Team Emirates), …104. Štybar (ČR/Deceuninck-Quick Step) všichni stejný čas.

Vuelta – 3. etapa (Ciudad del Juguete – Alicante, 186 km):

1. Bennett (Ir./Bora-hansgrohe) 4:25:02, 2. Theuns (Belg./Trek-Segafredo), 3. Mezgec (Slovin./Mitchelton-Scott), 4. Aberasturi (Šp./Caja Rural-Seguros), 5. Bauhaus (Něm./Bahrajn-Merida), 6. Richeze (Arg./Deceuninck-Quick Step), 7. Jakobsen (Niz./Deceuninck-Quick Step), 8. Barthe (Fr./Euskadi-Murias), 9. Sajnok (Pol./CCC), 10. Venturini (Fr./AG2R La Mondiale), …20. Štybar (ČR/Deceuninck-Quick Step) všichni stejný čas.

Průběžné pořadí:

1. Roche (Ir./Sunweb) 9:51:14, 2. Quintana (Kol./Movistar) -2, 3. Urán (Kol./EF Education First) -8, 4. Nieve (Šp./Mitchelton-Scott) -22, 5. López (Kol./Astana) -33, 6. Roglič (Slovin./Jumbo-Visma) -35, 7. Higuita (Kol./EF Education First) -37, 8. Kelderman (Niz./Sunweb) -38, 9. Formolo (It./Bora-hansgrohe), 10. Majka (Pol./Bora-hansgrohe) oba -46, …19. Štybar -1:32.

 

Cyklistický závod Vuelta – 2. etapa (Benidorm – Calpe, 199,6 km):

1. Quintana (Kol./Movistar) 5:11:17, 2. Roche (Ir./Sunweb), 3. Roglič (Slovin./Jumbo-Visma), 4. Urán (Kol./EF Education First), 5. Aru (It./SAE Team Emirates) všichni -5, 6. Nieve (Šp./Mitchelton-Scott) -8, 7. Higuita (Kol./EF Education First), 8. Pogačar (Slovin./SAE Team Emirates), 9. Aranburu (Šp./Caja Rural-Seguros RGA), 10. Valverde (Šp./Movistar) všichni -37, …20. Štybar (ČR/Deceuninck-Quick-Step) -1:36.

Průběžné pořadí:

1. Roche 5:26:12, 2. Quintana -2, 3. Urán -8, 4. Nieve -22, 5. López (Kol./Astana) -33, 6. Roglič -36, 7. Kelderman (Niz./Sunweb) -38, 8. Higuita -40, 9. Formolo (It./Bora-hansgrohe), 10. Majka (Pol./Bora-hansgrohe) oba -46, …19. Štybar -1:32.

1. etapa (týmová časovka Salinas de Torrevieja – Torrevieja, 13,4 km): 1. Astana 14:51, 2. Deceuninck-Quick Step -2, 3. Sunweb -5, 4. EF Education First -7, 5. Bora-hansgrohe -13, 6. CCC -15, 7. Movistar, 8. Groupama-FDJ oba -16, 9. Mitchelton-Scott -18, 10. Lotto-Soudal -19.

Průběžné pořadí:1. López (Kol./Astana) 14:51, 2. Cataldo (It./Astana), 3. Fuglsang (Dán./Astana), 4. I. Izagirre, 5. L. Sánchez, 6. G. Izagirre (všichni Šp./Astana) všichni stejný čas, 7. Gilbert (Belg./Deceuninck-Quick Step), 8. Jakobsen (Niz./Deceuninck-Quick Step),9. Štybar (ČR/Deceuninck-Quick Step),10. Richeze (Arg./Deceuninck-Quick Step) všichni -2.

VUELTA 2018: VÝSLEDKY

Vuelta 2018: VýsledkySimon Yates vyhrál 73. ročník Vuelta a España, zatímco Enric Mas a Miguel Ángel López zakončili na stupních vítězů. Elia Viviani vyskočila na tři vítězství a Rohan Dennis, Alejandro Valverde, Ben King a Thibaut Pinot vyhrál dva vítěze. Závod začal 25. srpna 2018 v Malaze a skončil 16. září v Madridu.

 

Startovní listina Vuelta 2020

Movistar

1 Alejandro Valverde
2 Jorge Arcas
3 José Joaquin Rojas
4 Imanol Erviti
5 Nelson Oliveira
6 Antonio Pedrero
7 Nairo Quintana
8 Marc Soler

AG2R La Mondiale

11 Pierre Latour
12 François Bidard
13 Geoffrey Bouchard
14 Clement Chévrier
15 Silvan Dillier
16 Dorian Gordon
17 Quentin Jauregui
18 Clément Venturini

Astana

21 Miguel Ángel López
22 Manuele Boaro
23 Dario Cataldo
24 Omar Fraile
25 Jakob Fuglsang
26 Gorka Izagirre
27 Ion Izagirre
28 Luis León Sánchez

Bahrain–Merida

31 Mark Padun
32 Yukiya Arashiro
33 Phil Bauhaus
34 Heinrich Haussler
35 Domen Novak
36 Hermann Pernsteiner
37 Luka Pibernik
38 Dylan Teuns

Bora-hansgrohe

41 Rafal Majka
42 Shane Archbold
43 Sam Bennett
44 Jean-Pierre Drucker
45 Felix Großschartner
46 Davide Formolo
47 Gregor Mühlberger
48 Paweł Poljanski

CCC Team

51 Victor de la Parte
52 William Barta
53 Pawel Bernas
54 Patrick Bevin
55 Jonas Koch
56 Szymon Sajnok
57 Nathan Van Hooydonck
58 Francisco Ventoso

Deceuninck-Quick-Step

61 Philippe Gilbert
62 Eros Capecchi
63 Rémi Cavagna
64 Tim Declercq
65 Fabio Jakobsen
66 James Knox
67 Maximiliano Richeze
68 Zdenek Stybar

EF Education First

71 Rigoberto Uran
72 Hugh Carthy
73 Lawson Craddock
74 Mitchell Docker
75 Sergio Higuita
76 Daniel Felipe Martínez
77 Logan Owen
78 Tejay van Garderen

Groupama-FDJ

81 Marc Sarreau
82 Bruno Armirail
83 Mickaël Delage
84 Kilian Frankiny
85 Tobias Ludvigsson
86 Steve Morabito
87 Romain Seigle
88 Benjamin Thomas

Lotto-Soudal

91 Thomas De Gendt
92 Sander Armée
93 Carl Fredrik Hagen
94 Tomasz Marczynski
95 Tosh Van der Sande
96 Brian van Goethem
97 Harm Vanhoucke
98 Jelle Wallays

Mitchelton-Scott

101 Esteban Chaves
102 Sam Bewley
103 Tsgabu Grmay
104 Damien Howson
105 Luka Mezgec
106 Mikel Nieve
107 Nick Schultz
108 Dion Smith

Dimension Data

111 Louis Meintjes
112 Edvald Boasson Hagen
113 Nicholas Dlamini
114 Amanuel Ghebreigzabhier
115 Ben King
116 Ben O’Connor
117 Rasmus Tiller
118 Jaco Venter

Team Ineos

121 Wout Poels
122 David De la Cruz
123 Owan Doull
124 Tao Geoghegan Hart
125 Sebastian Henao
126 Vasil Kiryienka
127 Salvatore Puccio
128 Ian Stannard

Jumbo-Visma

131 Primoz Roglic
132 George Bennett
133 Robert Gesink
134 Lennard Hofstede
135 Steven Kruijswijk
136 Sepp Kuss
137 Tony Martin
138 Neilson Powless

Katusha Alpecin

141 Daniel Navarro
142 Enrico Battaglin
143 Steff Cras
144 Matteo Fabbro
145 Ruben Guereiro
146 Pavel Kochetkov
147 Viacheslav Kuznetsov
148 Willie Smit

Team Sunweb

151 Wilco Kelderman
152 Nikias Arndt
153 Casper Pedersen
154 Robert Power
155 Nicolas Roche
156 Michael Storer
157 Martijn Tusveld
158 Max Walscheid

Trek Segafredo

161 Gianluca Brambilla
162 John Degenkolb
163 Niklas Eg
164 Alex Kirsch
165 Jacopo Mosca
166 Kiel Reijnen
167 Peter Stetina
168 Edwards Theuns

UAE Emirates

171 Fabio Aru
172 Valerio Conti
173 Fernando Gaviria
174 Sergio Henao
175 Marco Marcato
176 Juan Sebastián Molano
177 Tadej Pogacar
178 Oliviero Troia

Burgos BH

181 Ángel Madrazo
182 Jetse Bol
183 Óscar Cabedo
184 Jorge Cubero
185 Jesús Ezquerra
186 Nuno Matos
187 Diego Rubio
188 Ricardo Vilela

Caja Rural – Seguros RGA

191 Sergei Chernetskii
192 Jon Aberasturi
193 Álex Aranburu
194 Domingos Gonçalves
195 Jonathan Lastra
196 Sergio Pardilla
197 Cristián Rodríguez
198 Gonzalo Serrano

Cofidis

201 Jesús Herrada
202 Darwin Atapuma
203 Nicolas Edet
204 Jesper Hansen
205 José Herrada
206 Luik Angel Maté
207 Stéphane Rossetto
208 Damien Touzé

Euskadi-Murias

211 Óscar Rodríguez
212 Aritz Bagües
213 Fernando Barceló
214 Cyril Barthe
215 Mikel Bizkarra
216 Mikel Irurria
217 Sergio Samitier
218 Héctor Sáez

Article Categories:
Cyklistika · Program