Živé vysílání ČT2

Živé vysílání ČT2

Tip: Všechny přenosy dnešního dne najdete v nabídce na hlavní stránce ZDE

📺 ČT2 živě📺

ČT2 (též dvojka) je druhý kanál České televize. Stanice je orientována na kulturu, vzdělávání, dokumenty a na pořady zaměřené na přírodu, historii a vědu

4. února 1994 došlo též ke změně frekvencí, na kterých jednotlivé stanice vysílaly. Do té doby existující stanice ČT3 byla zrušena a na její tehdejší frekvenci nyní vysílala ČT2. Na tehdejší frekvenci ČT2 začala vysílat nově vzniklá stanice TV Nova. Dnešní stanice ČT2 tak vysílá na původně třetím federálním okruhu České televize, zatímco stanice ČT1 vysílá na původním druhém kanálu Československé televize.

Dvojka také vysílá filmy pro náročnější diváky často v původním znění s českými titulky, britské seriály, Československý filmový týdeník (zprávy z 50. let), pořad Panorama (živé záběry z horských středisek), nebo magazín Dobré ráno (ranní „show“ ČT). Od roku 2010 se na ČT2 už téměř neobjevují sportovní přenosy, ty byly přesunuty na sportovní kanál ČT sport. Na Dvojce tak zůstaly jen sportovní přenosy, u kterých to vyžadují licenční podmínky.

V srpnu 2012 bylo na programové konferenci odhaleno podzimní programové schéma ČT2. Figurují v něm filmy od HBO (Borgiové, Hra o trůny…), stand-up komedie (Na stojáka) a skečová show (Na forbíně Tomáše Matonohy). ČT2 by nově měla podle programového ředitele Milana Fridricha „být více exkluzivní kanál“.

ČT2 vysílá pravidelně vlastní i zahraniční dokumentární cykly. Ze zahraničních například od BBC Earth. Často vysílá také dokumentární série jako S kuchařem kolem světa, S gurmánem na cestách, Poutní místa, Letecké katastrofy nebo Kamera na cestách. Z vlastních například cykly Národní klenoty, Vínečko, Postřehy odjinud, Co by kdyby nebo Divnopis.

Filmy a seriály
Na ČT2 převládají oceňované filmy s historickým nebo dokumentárním zaměřením například od HBO. Některé filmy jsou vlastní, ze studií České televize. Ve večerních hodinách bývají na ČT2 vysílány specializované zahraniční seriály jako Hra o trůny, Panství Downton, Batesův motel, Dům z karet, Sestřička Jackie nebo Noční recepční.

Pořady pro děti

Na ČT2 jsou zároveň s ČT 😀 občas vysílány dětské pořady, a to vždy v ranních hodinách (Kouzelná školka a Studio Kamarád) a potom večer blok Večerníček.

Sportovní přenosy
Pokud z nějakého důvodu nemůže být nějaký důležitý sportovní přenos vysílán na ČT sport bývá výjimečně vysílán na ČT2.

Způsob vysílání

zdroj wiki