Live Australian Open Živě

Australian Open Tenis živě

Zde můžete snadno sledovat zdarma tenisové zápasy, turnaje, dvouhry a čtyřhry.

 

   Los Australian Open.

Australian Open 2020 los

Soupeřky českých tenistek v 1. kole 

Kar. Plíšková (2-ČR) – Mladenovicová (Fr.)
Kvitová (7-ČR) – Siniaková (ČR)
Vondroušová (15-ČR) – Kuzněcovová (Rus.)
Muchová (20-ČR) – Flipkensová (Belg.)
Strýcová (32-ČR) – Cirsteaová (Rum.)
Bouzková (ČR) – Ósakaová (3-Jap.)
Kr. Plíšková (ČR) – Watsonová (Brit.)

Kompletní los a pavouk Australian Open 2020

Ve dvouhře je vždy nasazeno 32 hráčů a hráček.
Pavouk muži ❱  DVOUHRA  |🎾| Čtyřhra
Pavouk ženy ❱  DVOUHRA  |🎾| Čtyřhra

ZDE Los Australian Open ženy

 Tenis živě zde

Tenisové sportovní přenosy ZDARMA! (livesport tenis, živé přenosy tenis, tenis live, tenis online, tenis živě, tenis streams free)

Australian Open, The Grand Slam of Asia/Pacific, je jeden ze čtyř tenisových turnajů nejvyšší kategorie – Grand Slamu, každoročně hraný v druhé polovině ledna a jediný na jižní polokouli. Úvodní ročník se konal v roce 1905 jako amatérské mezinárodní mistrovství Australásie a do roku 1927 nesl název Australasian Championships. Poté, až do počátku otevřené éry tenisu v roce 1968 se jmenoval Australian Championships. V sezóně 1969 byl turnaj poprvé otevřen profesionálním tenistům, což odráží část „Open“ v názvu.

Od roku 1972 je dějištěm grandslamu opět Melbourne. Z původního areálu Kooyong Lawn Tennis Club s travnatými dvorci se v roce 1988 událost přemístila do dnešního Melbourne Parku, v němž jsou kurty se středně tvrdým akrylátovým povrchem Plexicushion Prestige s lepší konzistencí a nižším zadržováním tepla. Ten byl položen roku 2008, do té doby se hrálo na povrchu Rebound Ace. Roger Federer a Serena Williamsová jsou jedinými hráči, kteří zvítězili na obou površích. Tři hlavní dvorce disponují zatahovací střechou a lze je využít při dešti či vysokých teplotách. K centrálnímu kurtu Rod Laver Arena a druhému největšímu Hisense Arena se v roce 2015 přiřadila i Margaret Court Arena, čímž se australský grandslam stal prvním z „velké čtyřky“ se třemi takto upravenými stadiony.[1] Do roku 2009, kdy pojízdnou střechu získal centrkurt ve Wimbledonu, navíc představoval jediný major s možností halových zápasů.

Jako na dalších grandslamech zahrnuje program Australian Open soutěže mužské i ženské dvouhry, mužskou, ženskou a smíšenou čtyřhru, soutěže juniorů, legend a vozíčkářů, stejně tak i exhibici. Na počest australského tenisty a funkcionáře Normana Brookese byl po něm pojmenován pohár pro vítěze mužské dvouhry – „Norman Brookes Challenge Cup“.

Každoroční návštěvnost turnaje je vysoká. Ročník 2018 zaznamenal divácký rekord v celé historii grandslamu, když do areálu zavítalo 743 667 osob. Daného ročníku se ve všech soutěžích zúčastnilo 745 tenistů ze 72 států a přímý přenos byl zprostředkován z více než 840 zápasů.

Oficiální míče grandslamu dodává Wilson. Struny zajišťuje společnost Yonex. Generálním sponzorem je jihokorejská automobilka Kia, která v lednu 2018 prodloužila kontrakt do roku 2024.[2] Hlavními partnery pak firmy ANZ, Jacob’s Creek a Rolex. Technologie pro dopad míčů, tzv. jestřábí oko je součástí tří hlavních arén a dvorců č. 2, 3, 6 a 8.

Od Australian Open 2019 se vrátí zpět systém 16 nasazených ve dvouhrách z 32členného nasazování zavedeného ve Wimbledonu 2001.