NAŽIVO ŠK Slovan Bratislava

Tu môžete sledovať futbalové stretnutie Fortuna liga naživo

ŠK Slovan Bratislava futbal live online

ŠK Slovan Bratislava (celým názvom Športový klub Slovan Bratislava futbal, a.s.), často označovaný len ako Slovan, je slovenský futbalový klub sídliaci v Bratislave. Je najúspešnejším klubom na Slovensku, s najvyšším počtom získaných trofejí. Vo federálnej lige odohral 48 ročníkov, najviac spomedzi slovenských tímov. V historickej tabuľke mu patrí tretie miesto za Spartou Praha a Slaviou Praha, ale pred Duklou Praha.

Založený bol v roku 1919 ako 1. ČsŠK Bratislava skupinou českých úradníkov. Prvým predsedom klubu sa stal policajný kapitán Richard Brunner. Premiérový titul prišiel v roku 1927, keď zvíťazil v amatérskych majstrovstvách Česko-Slovenska. Bol prvým slovenským klubom, ktorý pôsobil v profesionálnej československej súťaži. Počas takmer storočnej histórie prešiel klub viacerými zmenami názvu. Od roku 1953 nesie meno Slovan. Do sezóny 1984/85 bol posledným tímom, ktorý nikdy nevypadol z najvyššej súťaže.

Na domácej a medzinárodnej scéne získal celkovo 48 trofejí, čo predstavuje viac, ako ktorýkoľvek iný slovenský klub. Na svojom konte má 24 ligových titulov, 18 národných pohárov a 5 víťazstiev v slovenskom Superpohári. Najväčším úspechom je triumf v Pohári víťazov pohárov z roku 1969. Slovan vo finále v Bazileji porazil slávny FC Barcelona. Dodnes je jediným klubom z bývalého Česko-Slovenska, ktorý dokázal získať jednu z európskych trofejí. Zároveň sa stal prvým klubom z východnej Európy s víťazstvom v súťaži organizovanej Európskou futbalovou úniou.

ŠK Slovan Bratislava Naživo

ŠK Slovan Bratislava:
Slovan Bratislava je náš najúspešnejší klub s najvyšším počtom získaných trofejí, čo potvrdil aj v uplynulej sezóne, keď sa mu podarilo vyhrať slovenský pohár. Dlho bojoval aj o ligový titul, ale ten napokon pár kôl pred koncom po dlhých rokoch vybojoval rival z Trnavy. V lige obsadil Slovan v skupine o titul druhé miesto a tak štartuje aj v prvom predkole Európskej ligy. Prvú prekážku Slovan zvládol s prehľadom, keď vyradil moldavský FC Milsami Orhei v súčte oboch zápasov 9:2. Slovan úspešne vstúpil aj do nového ročníka Fortuna ligy, keď si poradil so Zlatými Moravcami 4:1.