Bře 16, 2018
606 Views

Sleduj Živě DERBY : Slavia vs Sparta

Written by

derby Slavia Sparta utkání

22.9. 18:00

Slavia vs Sparta

Sparta Praha – Slavia Praha online 2019 fotbal TV, online přímý přenos

Pražské derby (či Derby pražských „S“) je název pro fotbalové utkání mezi kluby AC Sparta Praha a SK Slavia Praha, které jsou historicky nejúspěšnějšími českými celkya velkými rivaly. Jak v minulosti, tak v současné době je Pražské derby nejatraktivnějším duelem Synot ligy. V historii samostatné české soutěže byl tento zápas až na pár výjimek jedním ze zápasů, které rozhodovaly o vítězi Gambrinus ligy. Do dnešního dne bylo těchto zápasů sehráno více než 250. Název „pražské derby“ se může vztahovat i k jiným sportům, například k futsalu, kde oba kluby taktéž působí na vrcholné úrovni. Utkání Sparty a Slavie s dalšími pražskými kluby (nebo i utkání dalších pražských klubů mezi sebou) se většinou označuje jako „malé pražské derby

První vzájemný zápas sehrály celky v březnu 1896 na Císařské louce s výsledkem 0:0. Sparta sice vstřelila gól, ale rozhodčí Rössler-Ořovský ho dodatečně po zápase odvolal, protože podle tehdejších pravidel musely oba celky souhlasit s góly. Slávia dodatečně nesouhlasila, gól nebyl uznán a nevraživost byla na světě.

Největšího vítězství nad Spartou dosáhla Slavia v roce 1907 (9:1), nejvyšší výhra Sparty (8:1) se udála v roce 1952. Celková bilance je příznivější pro Spartu.

 

Slavia vs Sparta na Tv Tipsport  zde 

 

[adrotate banner=“2″]

Upozorňujeme, že s odkazy na přenosy nemáme nic společného.Na našem webu nic nevysíláme! Obsah stránek mají pouze informační charakter a odkazujeme na weby (Tipsport , Fortunu ) se sportovními přenosy. Děkujeme za pochopení.

Article Categories:
Živé přenosy