Led 1, 2019
5 Views

Rally Dakar 2020: výsledky, program , živé přenosy

Written by

Rally Dakar 2019: výsledky, program , živé přenosy

 

41. ročník Rallye Dakar se jako již tradičně pojede v lednu, a to v termínu od neděle 6. ledna do čtvrtka 17. ledna 2019. Závod se tentokrát bude konat výhradně v Peru, kde na závodníky čeká na 5000 kilometrů, které budou rozděleny do 10 etap.Start a cíl bude v peruánské metropoli Lima.

Rally Dakar 2019 program:

7. ledna – 1. etapa: Lima – Pisco (331 km celkově/84 km rychlostní zkouška),
8. ledna – 2. etapa: Pisco – San Juan de Marcona (554 km/342 km),
9. ledna – 3. etapa: San Juan de Marcona – Arequipa (799 km/331 km),
10. ledna – 4. etapa: Arequipa – Moquegua/Tacna (511 km/352 km motocykly a čtyřkolky, 664 km/352 km automobily a kamiony),
11. ledna – 5. etapa: Moquegua/Tacna – Arequipa (776 km/345 km motocykly a čtyřkolky, 714 km/452 km automobily a kamiony),
12. ledna – volný den,
13. ledna – 6. etapa: Arequipa – San Juan de Marcona (839 km/317 km motocykly a čtyřkolky, 810 km/291 km automobily a kamiony),
14. ledna – 7. etapa: San Juan de Marcona – San Juan de Marcona (387 km/323 km),
15. ledna – 8. etapa: San Juan de Marcona – Pisco (576 km/361 km),
16. ledna – 9. etapa: Pisco – Pisco (410 km/313 km motocykly, čtyřkolky a automobily, 408/311 kamiony),
17. ledna – 10. etapa: Pisco – Lima (358 km/112 km).

Česká účast na 41. ročníku Rallye Dakar

Motocykly: Milan Engel (KTM), Jan Brabec (Husqvarna), Gabriela Novotná (Husqvarna), Petr Vlček (KTM), Jan Veselý (Husqvarna),

Čtyřkolky: Tomáš Kubiena (IBOS Hawk 690),

SxS: Olga Roučková, Daniel Zelenka (Can-Am Maverick)

Automobily: Martin Prokop, Jan Tománek (Ford Raptor); Tomáš Ouředníček, David Křípal (Ford Raptor)

Kamiony: Martin Macík, František Tomášek, Lukáš Kalanka (Liaz); Martin Kolomý, Rostislav Plný, Jiří Stross (Tatra); Aleš Loprais, Petr Pokora, Ferran Marco Alcayana/Šp. (Tatra); Martin Šoltys, David Schovánek, Tomáš Šikola (Tatra); Filip Škrobánek, Radim Baculík, Petr Lesák (MAN)

Rally  Dakar 2019 živě v tv na ČT Sport

Rallye Dakar nás budete moct sledovat na mnoha tv kanálech.Dakarské dění můžete sledovat na České televizi v pořadech Dakar 2019 . Pořad je vysílán každý odpoledne a večer na ČT Sport a též je ke shlédnutí na iVysílání. Sledujte Rallye Dakar 2019 ve svém počítači nebo na mobilu či tabletu.

Rally  Dakar 2019 výsledky

Rallye Dakar – 8. etapa (San Juan de Marcona )

Automobily: 1. Loeb, Elena (Fr., Mon./Peugeot) 3:54:53, 2. Attíja, Baumel (Kat., Fr./Toyota) -7:27, 3. Przygoňski, Colsoul (Pol., Belg./Mini) -15:15, …7. Prokop, Tománek(ČR/Ford) -28:36, 21. Ouředníček, Křípal (všichni ČR/Ford) -1:14:51.

Průběžné pořadí: 1. Attíja 29:15:50, 2. Roma, Haro (Šp.) -46:29, 3. Loeb -46:45, …7. Prokop -2:56:07, 19. Ouředníček -12:15:21.

 

SxS: 1. Lopez, Leon (Peru/Can-Am) 4:38:34, …20. Roučková, Zelenka (ČR/Can-Am) -2:45:06.

Průběžné pořadí: 1. Lopez, Leon 36:16:18, …20. Roučková -24:55:20.

 

Motocykly: 1. Walkner (Rak./KTM) 3:55:25, 2. Quintanilla (Chile/Husqvarna) -45, 3. Price (Austr./KTM) -1:13, …21. Engel (ČR/KTM) -43:03, 28. J. Brabec (ČR/Husqvarna) -58:39, 44. Vlček (ČR/KTM) -1:45:52, 60. Veselý -3:06:21, 70. Novotná (oba ČR/Husqvarna) -3:43:44.

Průběžné pořadí: 1. Price 28:53:08, 2. Quintanilla -1:03, 3. Walkner -6:35, …16. Engel-4:22:54, 40. J. Brabec -13:04:13, 50. Vlček -16:55:53, 72. Veselý -30:09:00, 78. Novotná -35:28:40.

 

Čtyřkolky: 1. Cavigliasso (Arg./Yamaha) 5:18:53.

Průběžné pořadí: 1. Cavigliasso 36:35:51.

Kamiony: 1. Sotnikov (Rus./Kamaz) 4:38:06, 2. Van Genugten (Niz./Iveco) -22:01, 3. Vjazovič (Běl./Maz) -23:13, …7. Loprais (ČR/Tatra) -55:17.

Průběžné pořadí: 1. Sotnikov 35:01:35, 2. Nikolajev (Rus./Kamaz) -26:49, 3. De Rooy (Niz./Iveco) -1:07:43, …6. Loprais -5:40:12.

Rallye Dakar – 7. etapa

(San Juan de Marcona – San Juan de Marcona, 387 km/323 km rychlostní zkouška):

Automobily: 1. Peterhansel, Castera (Fr./Mini) 4:00:01, 2. Roma, Haro (Šp./Mini) -4:33, 3. Sainz, Cruz (Šp./Mini) -9:28, …10. Prokop, Tománek -26:29, 27. Ouředníček, Křípal(všichni ČR/Ford) -1:58:38.

Průběžné pořadí: 1. Attíja, Baumel (Kat., Fr./Toyota) 25:13:30, 2. Peterhansel -29:16, 3. Roma -37:59, …7. Prokop -2:45:33, 20. Ouředníček -11:07:57.

SxS: 1. Lopez, Leon (Peru/Can-Am) 4:30:08, …16. Roučková, Zelenka (ČR/Can-Am) -3:23:52.

Průběžné pořadí: 1. Varela, Gugelmin (Braz./Can-Am) 31:33:41, …19. Roučková-22:14:17.

Motocykly: 1. Sunderland (Brit./KTM) 3:51:41, 2. Cornejo (Chile/Honda) -1:51, 3. R. Brabec (USA/Honda) -6:30, …23. Engel (ČR/KTM) -32:12, 25. J. Brabec (ČR/Husqvarna) -34:17, 54. Vlček (ČR/KTM) -2:07:38, 83. Veselý -4:21:35, 84. Novotná (oba ČR/Husqvarna) -4:29:57.

Průběžné pořadí: 1. R. Brabec 24:48:02, 2. Van Beveren (Fr./Yamaha) -7:47, 3. Price (Austr./KTM) -8:28, …20. Engel -3:49:32, 51. J. Brabec -12:15:15, 60. Vlček -15:19:42, 82. Veselý -27:12:20, 88. Novotná -31:54:37.

Čtyřkolky: 1. Cavigliasso (Arg./Yamaha) 5:04:48.

Průběžné pořadí: 1. Cavigliasso 31:16:58.

Kamiony: 1. De Rooy (Niz./Iveco) 4:47:27, 2. Vjazovič (Běl./Maz) -30:55, 3. Nikolajev (Rus./Kamaz) -34:35, …8. Loprais (ČR/Tatra) -1:43:59.

Průběžné pořadí: 1. Nikolajev 29:50:35, 2. Sotnikov (Rus./Kamaz) -30:54, 3. De Rooy -1:15:28, …5. Loprais -5:17:49.

 

Rallye Dakar – 5. etapa (Tacna/Moquegua – Arequipa):

Automobily (715 km/519 km rychlostní zkouška): 1. Loeb, Elena (Fr., Mon./Peugeot) 4:56:34, 2. Attíja, Baumel (Kat., Fr./Toyota) -10:22, 3. Roma, Haro (Šp./Mini) -24:04, …8. Prokop, Tománek (ČR/Ford) -36:28.

Průběžné pořadí: 1. Attíja 17:19:53, 2. Peterhansel, Castera (Fr./Mini) -24:42, 3. Roma -34:33, …8. Prokop -2:13:57.

Motocykly (776 km/345 km): 1. Sunderland (Brit./KTM) 4:11:48, 2. De Soultrait (Fr./Yamaha) -3:23, 3. Santolino (Šp./Sherco) -4:00, …21. J. Brabec (ČR/Husqvarna) -15:21, 30. Engel (ČR/KTM) -23:39, 55. Novotná (ČR/Husqvarna) -1:48:36, 56. Vlček(ČR/KTM) -1:53:00, 89. Veselý (ČR/Husqvarna) -3:25:16.

Průběžné pořadí: 1. R. Brabec (USA/Honda) 16:51:34, 2. Sunderland -59, 3. P. Quintanilla (Chile/Husqvarna) -2:52, …23. J. Brabec -1:59:59, 29. Engel -2:53:31, 70. Vlček -9:25:04, 84. Veselý -11:12:44, 92. Novotná -11:51:55.

 

Čtyřkolky (776 km/345 km): 1. Cavigliasso (Arg./Yamaha) 5:08:11.

Průběžné pořadí: 1. Cavigliasso 20:57:30.

Kamiony (715 km/519 km): 1. Nikolajev 5:53:33, 2. Sotnikov (oba Rus./Kamaz) -3:15, 3. Vjazovič (Běl./MAZ) -6:22, …8. Loprais (ČR/Tatra) -18:42.

Průběžné pořadí: 1. Nikolajev 19:45:37, 2. Sotnikov -11:54, 3. Karginov (Rus./Kamaz) -16:45, …6. Loprais -2:58:58

Rallye Dakar – 3. etapa (San Juan de Marcona – Arequipa, 798 km/331 km rychlostní zkouška:

Automobily: 1. Peterhansel, Castera (Fr./Mini) 3:54:31, 2. Attíja, Baumel (Kat., Fr./Toyota) -3:26, 3. Przygoňski, Colsoul (Pol., Belg./Mini) -11:47, …9. Prokop, Tománek-34:39, 24. Ouředníček, Křípal (všichni ČR/Ford) -1:12:04.

Průběžné pořadí: 1. Attíja 8:34:08, 2. Radžhí, Gottschalk (Saúd. Ar., Něm./Mini) -6:48, 3. Peterhansel -7:03, …11. Prokop -54:16, 22. Ouředníček -2:00:35.

 

SxS: 1. Farres, Oliveras (Šp./Can-Am) 4:35:58, …25. Roučková, Zelenka (ČR/Can-Am) -3:56:46.

Průběžné pořadí: 1. López, A. Quintanilla (Chile/Can-Am) 10:00:28, …26. Roučková-7:57:15.

 

Motocykly: 1. De Soultrait (Fr./Yamaha) 4:07:42, 2. P. Quintanilla (Chile/Husqvarna) -15, 3. K. Benavides (Arg./Honda) -2:37, …31. J. Brabec (ČR/Husqvarna) -59:57, 34. Engel -1:13:56, 60. Vlček (oba ČR/KTM) -1:54:58, 88. Veselý -2:23:11, 115. Novotná(oba ČR/Husqvarna) -4:02:12.

Průběžné pořadí: 1. P. Quintanilla 8:34:28, 2. K. Benavides -11:23, 3. Sunderland (Brit./KTM) -12:12, …24. J. Brabec -1:37:22, 35. Engel -2:17:26, 86. Veselý -4:57:25, 89. Vlček -5:05:53, 105. Novotná -7:00:39.

 

Čtyřkolky: 1. González (Arg./Yamaha) 5:16:03, …6. Kubiena (ČR/Ibos) -31:51.

Průběžné pořadí: 1. Cavigliasso (Arg./Yamaha) 10:57:12, …6. Kubiena -1:01:51.

 

Kamiony: 1. Karginov 4:26:49, 2. Sotnikov -4:03, 3. Nikolajev (všichni Rus./Kamaz) -5:06, …5. Macík (ČR/Liaz) -17:25, 7. Šoltys -57:42, 9. Loprais (oba ČR/Tatra) -1:01:02.

Průběžné pořadí: 1. Nikolajev 9:37:46, 2. Sotnikov -8:25, 3. Villagra (Arg./Iveco) -14:12, …5. Macík -40:43, 11. Šoltys -2:07:43, 13. Loprais -2:27:04.

Rallye Dakar – 2. etapa

(Pisco – San Juan de Marcona, 553 km/342 km rychlostní zkouška):

Automobily: 1. Loeb, Elena (Fr., Mon./Peugeot) 3:26:53, 2. Roma, Haro (Šp./Mini) -8, 3. Ten Brinke, Panseri (Niz., Fr./Toyota) -1:20, …12. Prokop, Tománek -9:48, 28. Ouředníček, Křípal (všichni ČR/Ford) -49:34.

Průběžné pořadí: 1. De Villiers, Von Zitzewitz (JAR, Něm./Toyota) 4:32:45, 2. Ten Brinke -28, 3. Roma -42, …18. Prokop -26:29, 27. Ouředníček -55:23.

 

SxS: 1. López, Quintanilla (Chile/Can-Am) 4:09:47, …30. Roučková, Zelenka (ČR/Can-Am) -3:18:27

Průběžné pořadí: 1. Varela, Gugelmin (Braz./Can-Am) 5:21:19, …30. Roučková-4:03:40.

 

Motocykly: 1. Walkner (Rak./KTM) 3:23:57, 2. R. Brabec (USA/Honda) -22, 3. Barreda (Šp./Honda) -1:41, …24. J. Brabec (ČR/Husqvarna) -31:07, 40. Engel (ČR/KTM) -54:26, 88. Veselý -2:01:22, 96. Novotná (oba ČR/Husqvarna) -2:16:37, 114. Vlček (ČR/KTM) -2:53:37.

Průběžné pořadí: 1. Barreda 4:23:14, 2. Walkner -1:31, 3. R. Brabec -1:33, …22. J. Brabec -40:57, 38. Engel -1:07:02, 85. Veselý -2:37:46, 102. Novotná -3:01:59, 107. Vlček -3:14:27.

 

Čtyřkolky: 1. Cavigliasso (Arg./Yamaha) 4:22:10, …5. Kubiena (ČR/Ibos) -22:22.

Průběžné pořadí: 1. Cavigliasso 5:39:25, …4. Kubiena -30:44.

 

Kamiony: 1. Nikolajev (Rus./Kamaz) 3:47:51, 2. G. de Rooy (Niz./Iveco) -2:39, 3. Sotnikov (Rus./Kamaz) -5:28, …6. Macík (ČR/Liaz) -19:19, 9. Kolomý -21:04, 16. Šoltys-1:08:34, 19. Loprais (všichni ČR/Tatra) -1:25:34, 26. Škrobánek (ČR/MAN) -46:12:09.

Průběžné pořadí: 1. Nikolajev 4:56:56, 2. G. de Rooy -4:23, 3. Villagra (Arg./Iveco) -7:23, …7. Macík -28:34, 8. Kolomý -28:44, 16. Šoltys -1:15:07, 18. Loprais -1:31:08, 26. Škrobánek -95:03:04.

 

Rallye Dakar – 1. etapa

(Lima – Pisco, 331 km/84 km rychlostní zkouška):

Automobily: 1. Attíja, Baumel (Kat., Fr./Toyota) 1:01:41, 2. Sainz, Cruz (Šp./Mini) -1:59, 3. Przygoňski, Colsoul (Pol., Belg./Mini) -2:00, …25. Ouředníček, Křípal -10:00, 46. Prokop, Tománek (všichni ČR/Ford) -20:52.

SxS: 1. Varela, Gugelmin (Braz./Can-Am) 1:11:13, …30. Roučková, Zelenka (ČR/Can-Am) -45:32.

Motocykly: 1. Barreda (Šp./Honda) 57:36, 2. Quintanilla (Chile/Husqvarna) -1:34, 3. R. Brabec (USA/Honda) -2:52, …30. J. Brabec (ČR/Husqvarna) -11:31, 33. Engel -14:17, 51. Vlček (oba ČR/KTM) -22:31, 92. Veselý -38:05, 109. Novotná (oba ČR/Husqvarna) -47:03.

Čtyřkolky: 1. Cavigliasso 1:17:15, 2. González (oba Arg./Yamaha) -3:55, 3. Kubiena (ČR/Ibos) -8:22.

Kamiony: 1. Nikolajev (Rus./Kamaz) 1:09:05, 2. Van Genugten (Niz./Iveco) -18, 3. Villagra (Arg./Iveco) -53, …8. Loprais -5:44, 10. Šoltys -6:33, 11. Kolomý (všichni ČR/Tatra) -7:40, 12. Macík (ČR/Liaz) -9:05.

Article Categories:
Program