Led 1, 2019
281 Views

Rally Dakar 2020: výsledky, program , živé přenosy

Written by

Rally Dakar 2019: výsledky, program , živé přenosy

Nejslavnějším vytrvalostním závodem na světě je Rallye Dakar . Závod se původně od roku 1978 jezdil na trati Paříž – Dakar, která se ale postupem času měnila. Ročník 2020 se přestěhuje do Saúdské Arábie . Rallye Dakar 2020 odstartuje 5. ledna v Džiddě na pobřeží Rudého moře, odkud se závodníci vydají celkem na 12 etap o celkové délce 9.000 kilometrů. Nejúspěšnějším českým účastníkem je Karel Loprais.

Program 42. ročníku Rallye Dakar v Saúdské Arábii

5. ledna – 1. etapa: Džidda – Vadž (752 km celkově/319 km rychlostní zkouška)
6. ledna – 2. etapa: Vadž – Naúm (401 km/367 km)
7. ledna – 3. etapa: Naúm – Naúm (489 km/404 km)
8. ledna – 4. etapa: Naúm – Úla (676 km/453 km)
9. ledna – 5. etapa: Úla – Háil (563 km/353 km)
10. ledna – 6. etapa: Háil – Rijád (830 km/478 km)
11. ledna – volný den
12. ledna – 7. etapa: Rijád – Vadí ad-Dauásir (741 km/546 km)
13. ledna – 8. etapa: Vadí ad-Dauásir – Vadí ad-Dauásir (713 km/474 km)
14. ledna – 9. etapa: Vadí ad-Dauásir – Haraz (891 km/415 km)
15. ledna – 10. etapa: Haraz – Šubajtá (608 km/534 km)
16. ledna – 11. etapa: Šubajtá – Haraz (744 km/379 km)
17. ledna – 12. etapa: Haraz – Kiddíja (447 km/374 km)

Rally  Dakar 2020 živě v tv na ČT Sport

Rallye Dakar nás budete moct sledovat na mnoha tv kanálech.Dakarské dění můžete sledovat na České televizi v pořadech Dakar 2020 . Pořad je vysílán každý odpoledne a večer na ČT Sport a též je ke shlédnutí na iVysílání. Sledujte Rallye Dakar 2020 ve svém počítači nebo na mobilu či tabletu.

Češi na Rallye Dakar 2020

Motocykly

Milan Engel (KTM)
Jan Brabec (Husqvarna)
Petr Vlček (Husqvarna)
Jan Veselý (Husqvarna)
Martin Michek (KTM)
Roman Krejčí (KTM)

Čtyřkolky:

Tomáš Kubiena (Ibos)
Zdeněk Tůma (Yamaha)

Automobily:

Martin Prokop, Viktor Chytka (Ford)
Tomáš Ouředníček, David Křípal (Ford)
Miroslav Zapletal, Marek Sýkora/SR (Ford)
Martin Kolomý, Jiří Štross (Ford)
Boris Vaculík, Martin Plechatý (Ford)

SSV (buggy):

Josef Macháček, Vlastimil Tošenovský (Can-Am)

Kamiony:

Aleš Loprais, Petr Pokora, Chálid Kandí/SAE (Praga)
Martin Macík, František Tomášek, David Švanda (Iveco)
Martin Šoltys, Tomáš Šikola, David Schovánek (Tatra)
Robert Randýsek, Geoffrey Thalgott/Fr. (MAN)
S Polákem Robertem Szustkowským pojede mechanik Filip Škrobánek, Patrica Garrousta z Francie bude navigovat Petr Almáši.

41. ročník Rallye Dakar se jako již tradičně pojede v lednu, a to v termínu od neděle 6. ledna do čtvrtka 17. ledna 2019. Závod se tentokrát bude konat výhradně v Peru, kde na závodníky čeká na 5000 kilometrů, které budou rozděleny do 10 etap.Start a cíl bude v peruánské metropoli Lima.

Rally Dakar 2019 program:

7. ledna – 1. etapa: Lima – Pisco (331 km celkově/84 km rychlostní zkouška),
8. ledna – 2. etapa: Pisco – San Juan de Marcona (554 km/342 km),
9. ledna – 3. etapa: San Juan de Marcona – Arequipa (799 km/331 km),
10. ledna – 4. etapa: Arequipa – Moquegua/Tacna (511 km/352 km motocykly a čtyřkolky, 664 km/352 km automobily a kamiony),
11. ledna – 5. etapa: Moquegua/Tacna – Arequipa (776 km/345 km motocykly a čtyřkolky, 714 km/452 km automobily a kamiony),
12. ledna – volný den,
13. ledna – 6. etapa: Arequipa – San Juan de Marcona (839 km/317 km motocykly a čtyřkolky, 810 km/291 km automobily a kamiony),
14. ledna – 7. etapa: San Juan de Marcona – San Juan de Marcona (387 km/323 km),
15. ledna – 8. etapa: San Juan de Marcona – Pisco (576 km/361 km),
16. ledna – 9. etapa: Pisco – Pisco (410 km/313 km motocykly, čtyřkolky a automobily, 408/311 kamiony),
17. ledna – 10. etapa: Pisco – Lima (358 km/112 km).

Česká účast na 41. ročníku Rallye Dakar

Motocykly: Milan Engel (KTM), Jan Brabec (Husqvarna), Gabriela Novotná (Husqvarna), Petr Vlček (KTM), Jan Veselý (Husqvarna),

Čtyřkolky: Tomáš Kubiena (IBOS Hawk 690),

SxS: Olga Roučková, Daniel Zelenka (Can-Am Maverick)

Automobily: Martin Prokop, Jan Tománek (Ford Raptor); Tomáš Ouředníček, David Křípal (Ford Raptor)

Kamiony: Martin Macík, František Tomášek, Lukáš Kalanka (Liaz); Martin Kolomý, Rostislav Plný, Jiří Stross (Tatra); Aleš Loprais, Petr Pokora, Ferran Marco Alcayana/Šp. (Tatra); Martin Šoltys, David Schovánek, Tomáš Šikola (Tatra); Filip Škrobánek, Radim Baculík, Petr Lesák (MAN)

 

Rally  Dakar 2019 výsledky

Rallye Dakar – 8. etapa (San Juan de Marcona )

Automobily: 1. Loeb, Elena (Fr., Mon./Peugeot) 3:54:53, 2. Attíja, Baumel (Kat., Fr./Toyota) -7:27, 3. Przygoňski, Colsoul (Pol., Belg./Mini) -15:15, …7. Prokop, Tománek(ČR/Ford) -28:36, 21. Ouředníček, Křípal (všichni ČR/Ford) -1:14:51.

Průběžné pořadí: 1. Attíja 29:15:50, 2. Roma, Haro (Šp.) -46:29, 3. Loeb -46:45, …7. Prokop -2:56:07, 19. Ouředníček -12:15:21.

 

SxS: 1. Lopez, Leon (Peru/Can-Am) 4:38:34, …20. Roučková, Zelenka (ČR/Can-Am) -2:45:06.

Průběžné pořadí: 1. Lopez, Leon 36:16:18, …20. Roučková -24:55:20.

 

Motocykly: 1. Walkner (Rak./KTM) 3:55:25, 2. Quintanilla (Chile/Husqvarna) -45, 3. Price (Austr./KTM) -1:13, …21. Engel (ČR/KTM) -43:03, 28. J. Brabec (ČR/Husqvarna) -58:39, 44. Vlček (ČR/KTM) -1:45:52, 60. Veselý -3:06:21, 70. Novotná (oba ČR/Husqvarna) -3:43:44.

Průběžné pořadí: 1. Price 28:53:08, 2. Quintanilla -1:03, 3. Walkner -6:35, …16. Engel-4:22:54, 40. J. Brabec -13:04:13, 50. Vlček -16:55:53, 72. Veselý -30:09:00, 78. Novotná -35:28:40.

 

Čtyřkolky: 1. Cavigliasso (Arg./Yamaha) 5:18:53.

Průběžné pořadí: 1. Cavigliasso 36:35:51.

Kamiony: 1. Sotnikov (Rus./Kamaz) 4:38:06, 2. Van Genugten (Niz./Iveco) -22:01, 3. Vjazovič (Běl./Maz) -23:13, …7. Loprais (ČR/Tatra) -55:17.

Průběžné pořadí: 1. Sotnikov 35:01:35, 2. Nikolajev (Rus./Kamaz) -26:49, 3. De Rooy (Niz./Iveco) -1:07:43, …6. Loprais -5:40:12.

Rallye Dakar – 7. etapa

(San Juan de Marcona – San Juan de Marcona, 387 km/323 km rychlostní zkouška):

Automobily: 1. Peterhansel, Castera (Fr./Mini) 4:00:01, 2. Roma, Haro (Šp./Mini) -4:33, 3. Sainz, Cruz (Šp./Mini) -9:28, …10. Prokop, Tománek -26:29, 27. Ouředníček, Křípal(všichni ČR/Ford) -1:58:38.

Průběžné pořadí: 1. Attíja, Baumel (Kat., Fr./Toyota) 25:13:30, 2. Peterhansel -29:16, 3. Roma -37:59, …7. Prokop -2:45:33, 20. Ouředníček -11:07:57.

SxS: 1. Lopez, Leon (Peru/Can-Am) 4:30:08, …16. Roučková, Zelenka (ČR/Can-Am) -3:23:52.

Průběžné pořadí: 1. Varela, Gugelmin (Braz./Can-Am) 31:33:41, …19. Roučková-22:14:17.

Motocykly: 1. Sunderland (Brit./KTM) 3:51:41, 2. Cornejo (Chile/Honda) -1:51, 3. R. Brabec (USA/Honda) -6:30, …23. Engel (ČR/KTM) -32:12, 25. J. Brabec (ČR/Husqvarna) -34:17, 54. Vlček (ČR/KTM) -2:07:38, 83. Veselý -4:21:35, 84. Novotná (oba ČR/Husqvarna) -4:29:57.

Průběžné pořadí: 1. R. Brabec 24:48:02, 2. Van Beveren (Fr./Yamaha) -7:47, 3. Price (Austr./KTM) -8:28, …20. Engel -3:49:32, 51. J. Brabec -12:15:15, 60. Vlček -15:19:42, 82. Veselý -27:12:20, 88. Novotná -31:54:37.

Čtyřkolky: 1. Cavigliasso (Arg./Yamaha) 5:04:48.

Průběžné pořadí: 1. Cavigliasso 31:16:58.

Kamiony: 1. De Rooy (Niz./Iveco) 4:47:27, 2. Vjazovič (Běl./Maz) -30:55, 3. Nikolajev (Rus./Kamaz) -34:35, …8. Loprais (ČR/Tatra) -1:43:59.

Průběžné pořadí: 1. Nikolajev 29:50:35, 2. Sotnikov (Rus./Kamaz) -30:54, 3. De Rooy -1:15:28, …5. Loprais -5:17:49.

 

Rallye Dakar – 5. etapa (Tacna/Moquegua – Arequipa):

Automobily (715 km/519 km rychlostní zkouška): 1. Loeb, Elena (Fr., Mon./Peugeot) 4:56:34, 2. Attíja, Baumel (Kat., Fr./Toyota) -10:22, 3. Roma, Haro (Šp./Mini) -24:04, …8. Prokop, Tománek (ČR/Ford) -36:28.

Průběžné pořadí: 1. Attíja 17:19:53, 2. Peterhansel, Castera (Fr./Mini) -24:42, 3. Roma -34:33, …8. Prokop -2:13:57.

Motocykly (776 km/345 km): 1. Sunderland (Brit./KTM) 4:11:48, 2. De Soultrait (Fr./Yamaha) -3:23, 3. Santolino (Šp./Sherco) -4:00, …21. J. Brabec (ČR/Husqvarna) -15:21, 30. Engel (ČR/KTM) -23:39, 55. Novotná (ČR/Husqvarna) -1:48:36, 56. Vlček(ČR/KTM) -1:53:00, 89. Veselý (ČR/Husqvarna) -3:25:16.

Průběžné pořadí: 1. R. Brabec (USA/Honda) 16:51:34, 2. Sunderland -59, 3. P. Quintanilla (Chile/Husqvarna) -2:52, …23. J. Brabec -1:59:59, 29. Engel -2:53:31, 70. Vlček -9:25:04, 84. Veselý -11:12:44, 92. Novotná -11:51:55.

 

Čtyřkolky (776 km/345 km): 1. Cavigliasso (Arg./Yamaha) 5:08:11.

Průběžné pořadí: 1. Cavigliasso 20:57:30.

Kamiony (715 km/519 km): 1. Nikolajev 5:53:33, 2. Sotnikov (oba Rus./Kamaz) -3:15, 3. Vjazovič (Běl./MAZ) -6:22, …8. Loprais (ČR/Tatra) -18:42.

Průběžné pořadí: 1. Nikolajev 19:45:37, 2. Sotnikov -11:54, 3. Karginov (Rus./Kamaz) -16:45, …6. Loprais -2:58:58

Rallye Dakar – 3. etapa (San Juan de Marcona – Arequipa, 798 km/331 km rychlostní zkouška:

Automobily: 1. Peterhansel, Castera (Fr./Mini) 3:54:31, 2. Attíja, Baumel (Kat., Fr./Toyota) -3:26, 3. Przygoňski, Colsoul (Pol., Belg./Mini) -11:47, …9. Prokop, Tománek-34:39, 24. Ouředníček, Křípal (všichni ČR/Ford) -1:12:04.

Průběžné pořadí: 1. Attíja 8:34:08, 2. Radžhí, Gottschalk (Saúd. Ar., Něm./Mini) -6:48, 3. Peterhansel -7:03, …11. Prokop -54:16, 22. Ouředníček -2:00:35.

 

SxS: 1. Farres, Oliveras (Šp./Can-Am) 4:35:58, …25. Roučková, Zelenka (ČR/Can-Am) -3:56:46.

Průběžné pořadí: 1. López, A. Quintanilla (Chile/Can-Am) 10:00:28, …26. Roučková-7:57:15.

 

Motocykly: 1. De Soultrait (Fr./Yamaha) 4:07:42, 2. P. Quintanilla (Chile/Husqvarna) -15, 3. K. Benavides (Arg./Honda) -2:37, …31. J. Brabec (ČR/Husqvarna) -59:57, 34. Engel -1:13:56, 60. Vlček (oba ČR/KTM) -1:54:58, 88. Veselý -2:23:11, 115. Novotná(oba ČR/Husqvarna) -4:02:12.

Průběžné pořadí: 1. P. Quintanilla 8:34:28, 2. K. Benavides -11:23, 3. Sunderland (Brit./KTM) -12:12, …24. J. Brabec -1:37:22, 35. Engel -2:17:26, 86. Veselý -4:57:25, 89. Vlček -5:05:53, 105. Novotná -7:00:39.

 

Čtyřkolky: 1. González (Arg./Yamaha) 5:16:03, …6. Kubiena (ČR/Ibos) -31:51.

Průběžné pořadí: 1. Cavigliasso (Arg./Yamaha) 10:57:12, …6. Kubiena -1:01:51.

 

Kamiony: 1. Karginov 4:26:49, 2. Sotnikov -4:03, 3. Nikolajev (všichni Rus./Kamaz) -5:06, …5. Macík (ČR/Liaz) -17:25, 7. Šoltys -57:42, 9. Loprais (oba ČR/Tatra) -1:01:02.

Průběžné pořadí: 1. Nikolajev 9:37:46, 2. Sotnikov -8:25, 3. Villagra (Arg./Iveco) -14:12, …5. Macík -40:43, 11. Šoltys -2:07:43, 13. Loprais -2:27:04.

Rallye Dakar – 2. etapa

(Pisco – San Juan de Marcona, 553 km/342 km rychlostní zkouška):

Automobily: 1. Loeb, Elena (Fr., Mon./Peugeot) 3:26:53, 2. Roma, Haro (Šp./Mini) -8, 3. Ten Brinke, Panseri (Niz., Fr./Toyota) -1:20, …12. Prokop, Tománek -9:48, 28. Ouředníček, Křípal (všichni ČR/Ford) -49:34.

Průběžné pořadí: 1. De Villiers, Von Zitzewitz (JAR, Něm./Toyota) 4:32:45, 2. Ten Brinke -28, 3. Roma -42, …18. Prokop -26:29, 27. Ouředníček -55:23.

 

SxS: 1. López, Quintanilla (Chile/Can-Am) 4:09:47, …30. Roučková, Zelenka (ČR/Can-Am) -3:18:27

Průběžné pořadí: 1. Varela, Gugelmin (Braz./Can-Am) 5:21:19, …30. Roučková-4:03:40.

 

Motocykly: 1. Walkner (Rak./KTM) 3:23:57, 2. R. Brabec (USA/Honda) -22, 3. Barreda (Šp./Honda) -1:41, …24. J. Brabec (ČR/Husqvarna) -31:07, 40. Engel (ČR/KTM) -54:26, 88. Veselý -2:01:22, 96. Novotná (oba ČR/Husqvarna) -2:16:37, 114. Vlček (ČR/KTM) -2:53:37.

Průběžné pořadí: 1. Barreda 4:23:14, 2. Walkner -1:31, 3. R. Brabec -1:33, …22. J. Brabec -40:57, 38. Engel -1:07:02, 85. Veselý -2:37:46, 102. Novotná -3:01:59, 107. Vlček -3:14:27.

 

Čtyřkolky: 1. Cavigliasso (Arg./Yamaha) 4:22:10, …5. Kubiena (ČR/Ibos) -22:22.

Průběžné pořadí: 1. Cavigliasso 5:39:25, …4. Kubiena -30:44.

 

Kamiony: 1. Nikolajev (Rus./Kamaz) 3:47:51, 2. G. de Rooy (Niz./Iveco) -2:39, 3. Sotnikov (Rus./Kamaz) -5:28, …6. Macík (ČR/Liaz) -19:19, 9. Kolomý -21:04, 16. Šoltys-1:08:34, 19. Loprais (všichni ČR/Tatra) -1:25:34, 26. Škrobánek (ČR/MAN) -46:12:09.

Průběžné pořadí: 1. Nikolajev 4:56:56, 2. G. de Rooy -4:23, 3. Villagra (Arg./Iveco) -7:23, …7. Macík -28:34, 8. Kolomý -28:44, 16. Šoltys -1:15:07, 18. Loprais -1:31:08, 26. Škrobánek -95:03:04.

 

Rallye Dakar – 1. etapa

(Lima – Pisco, 331 km/84 km rychlostní zkouška):

Automobily: 1. Attíja, Baumel (Kat., Fr./Toyota) 1:01:41, 2. Sainz, Cruz (Šp./Mini) -1:59, 3. Przygoňski, Colsoul (Pol., Belg./Mini) -2:00, …25. Ouředníček, Křípal -10:00, 46. Prokop, Tománek (všichni ČR/Ford) -20:52.

SxS: 1. Varela, Gugelmin (Braz./Can-Am) 1:11:13, …30. Roučková, Zelenka (ČR/Can-Am) -45:32.

Motocykly: 1. Barreda (Šp./Honda) 57:36, 2. Quintanilla (Chile/Husqvarna) -1:34, 3. R. Brabec (USA/Honda) -2:52, …30. J. Brabec (ČR/Husqvarna) -11:31, 33. Engel -14:17, 51. Vlček (oba ČR/KTM) -22:31, 92. Veselý -38:05, 109. Novotná (oba ČR/Husqvarna) -47:03.

Čtyřkolky: 1. Cavigliasso 1:17:15, 2. González (oba Arg./Yamaha) -3:55, 3. Kubiena (ČR/Ibos) -8:22.

Kamiony: 1. Nikolajev (Rus./Kamaz) 1:09:05, 2. Van Genugten (Niz./Iveco) -18, 3. Villagra (Arg./Iveco) -53, …8. Loprais -5:44, 10. Šoltys -6:33, 11. Kolomý (všichni ČR/Tatra) -7:40, 12. Macík (ČR/Liaz) -9:05.

Article Categories:
Program