19 Views

Portugalsko Uruguay živě přenos | MS ve fotbale 2018

Written by

Portugalsko – Uruguay živě přenos MS ve fotbale 2018

Osmifinále MS ve fotbale 2018 přinese i zajímavý souboj Portugalska proti Uruguayi. Souboj začíná v sobotu od 20:00.

Zápas Portugalsko – Uruguay ukončí program úvodního dne osmifinále MS ve fotbale 2018. Zápas se stejně jako náš online přenos začíná od 20:00.

Fotbalisté Uruguaye musejí v sobotním druhém osmifinále fotbalového MS 2018 uhlídat největší hvězdu soupeře Cristiana Ronalda, ale dobře si uvědomují, že hrozba jim čelí i od dalších hráčů Portugalska. Evropané budou spoléhat na stejný styl, jaký je dovedl k titulu mistrů na EURO 2016.

Před dvěma lety ve Francii nepredvádzalo „Seleçao das Quin“ pěkný fotbal a v řádném hracím čase vyhrálo pouze jediný duel. Do vyřazovacích bojů se dostalo z posledního postupového místa základní skupiny, když uhráli tři remízy (Island 1: 1, Rakousko 0: 0, Maďarsko 3: 3). V osmifinále zdolalo Chorvatsko 1: 0 po prodloužení, následně si poradilo s Polskem po penaltovém rozstřelu a až v semifinále zdolalo Wales 2: 0. Ve finále nakonec vyhrálo nad domácím Francií 1: 0 po prodloužení díky gólu Edera ze 109. minuty.

Portugalsko, Uruguay, online přenos, živě, live, MS ve fotbale 2018, od 20:00

Ve prospěch dvojnásobných mistrů světa hovoří i fakt, že letos ještě v žádném ze šesti zápasů neinkasovali. Naposledy dostali gól v soutěžním duelu ještě v říjnu 2017 při triumfu nad Bolívií 4: 2 v kvalifikaci na MS. Na druhé straně, kromě prohry s Chile v penaltovém rozstřelu v semifinále Poháru konfederací 2017, Portugalsko nepodlehlo soupeřem v posledních 16 zápasech na velkých turnajích.

V sobotu to bude pouze třetí vzájemný duel mezi těmito zeměmi a premiérový na MS. V roce 1966 v Lisabonu triumfovali domácí 3: 0, o šest let později v Riu se zápas skončil remízou 1: 1.

Utkání Uruguay – Portugalsko se začne v sobotu 30. června o 20.00 SELČ na Olympijském stadionu Fist v Soči, v přímém přenosu ho odvysílá RTVS na Jednotce. Hlavní rozhodčí je Cesar Arturo Ramos z Mexika. Vítěz duelu se ve čtvrtfinále utká s lepším ze souboje mezi Francií a Argentinou.