Mistrovství světa v kulečníku 2021 Živý přenos, televizní pokrytí, plán, data

Myslíte si, že každý má svého oblíbeného hráče snookeru, zvláště pokud je to jako sledování jako dítě. Mým nejoblíbenějším byl Stephen Hendry, ale jen proto, že jeho prarodiče šli do baru bývalých opravářů, kde pracoval můj nan a dostal mi podepsanou fotografii, když mi bylo asi 10, a když byl edinburským chlapcem, bylo to nevyhnutelné. Pak samozřejmě přišel Ronnie O’Sullivan a on byl tak skvělý charakter a jeho sledování při hraní bylo vždy zábavné.

Mistrovství světa je to, na co se každý rok těší každý fanoušek snookeru. Soutěž, která začala v roce 1927 a poprvé ji vyhrál Joe Davis, nabízí nejlepším hráčům z celého světa šanci vyhrát prestižní trofej mistrovství světa v kulečníku. Ani prize money nejsou příliš špatné!

Jedná se o vyřazovací soutěž, která začíná 32 hráči, kteří se kvalifikovali, a během 17 dnů ti nejlepší z nejlepších zahrají o prestižní ocenění mistra světa. Stephen Hendry doposud drží v 90. letech sedmkrát vítěznou (moderní éru), těsně následovanou Stevem Davisem a Rayem Reardonem, kteří oba vyhráli 6.

Akce se koná v divadle Crucible v Sheffieldu od roku 1977 a každý rok přes 400 milion lidí sleduje tuto špičkovou sportovní událost.

Ooh a já malá pověra: Zřejmě existuje kletba Crucible, kde si následující rok žádný mistr světa ve snookeru nezachoval titul, protože turnaj se v roce 1977 přesunul do divadla Crucible!

Data události

Mistrovství světa v roce 2021 se opět koná v Crucible v Sheffieldu, a to od soboty 17. dubna do pondělí 3. května.

TV, živé vysílání

Mistrovství světa ve snookeru je jednou z hlavních sportovních událostí, které BBC ve Velké Británii stále pořádá, takže hledání televizního a živého vysílání je o něco jednodušší. Nenechte si nic ujít, sledujte všechny akce naživo zde