Liga Mistrů živě výsledky program

Fotbal živě

Liga mistrů UEFA, dříve známá jako Evropský pohár klubů mistrů nebo jednoduše Evropský pohár až do roku 1992, je přední a nejprestižnější klubovou soutěží UEFA. Každoroční turnaj obvykle začíná v červnu předkola, která byla představena v sezóně 2009/10, a končí koncem května nebo začátkem června finále.

Ve skupinové fázi soutěží celkem 32 týmů – 26 týmů se kvalifikuje automaticky z domácích lig, zatímco zbývajících šest vychází z předkola – účastníci jsou rozlosováni do osmi skupin po čtyřech. Každý tým čelí dvakrát soupeřům ve skupinové fázi – doma i venku – a dva nejlépe hodnocené kluby z každé skupiny postupují do vyřazovací fáze.

Vyřazovací fáze probíhá ve formátu pro dvě nohy. To zahrnuje šestnácté kolo, čtvrtfinále a semifinále. Ve skupinové fázi a posledních 16 se týmy ze stejného národa nemohou postavit proti sobě. Ve fázi vyřazení se použije pravidlo pro gól venku, pokud remíza končí souhrnnou remízou.

Prvním týmem, který získal evropský pohár, byl Real Madrid, který vyhrál inaugurační titul poté, co v letech 1955/56 porazil Stade de Reims 4: 3, čímž zahájil v Evropě obrovský úspěch Los Blancos. Vůbec první gól v evropském poháru vstřelil João Baptista Martins ze Sporting CP. Soutěž se rebrandovala v roce 1992 a Marseille zvedla první trofej se značkou Ligy mistrů UEFA.

Liga mistrů UEFA je jedním z nejpopulárnějších turnajů klubového fotbalu, což zase přináší obrovské sponzorství a velké publikum. Například finále 2012/13 mezi Borussií Dortmund a Bayernem Mnichov přineslo neuvěřitelných 360 milionů televizních diváků.

Log In

Or with username:

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.