Čvc 14, 2019
537 Views

Hokejová Liga Mistrů 2019/2020

Written by

Hokejová liga mistrů TV, live online přímý přenos, stream

Hokejová liga mistrů 2019/2020 je v pořadím 6. ročníkem evropské klubové soutěže pořádané akciovou společností Champions Hockey League. Soutěže se účastní 32 klubů z 13 zemí. V základních skupinách se uskuteční celkem 96 zápasů, ve vyřazovací části se uskuteční celkem 29 zápasů, dohromady tedy bude v celém ročníku odehráno 125 utkání. Kvalifikace bude znovu pouze za sportovní zásluhy.

Los osmifinále hokejové Ligy mistrů

(12. a 13. listopadu, odvety 19. listopadu)

Djurgaarden IF – Skelleftea AIK

Augsburg Panther  – EHC Biel-Bienne

 Junosť Minsk – Red Bull Mnichov

Färjestad BK – Frölunda Indians

Tappara Tampere  – EV Zug

SC Bern  – Lulea ,

🏒Mountfield Hradec Králové – Adler Mannheim 

🏒HC Škoda Plzeň – Lausanne HC 

Rozlosování do skupin Ligy Mistrů 2019/2020

Skupina A: IK Frisk Asker (Norsko), EHC Biel-Bienne (Švýcarsko), Tappara Tampere (Finsko), KAC Klagenfurt (Rakousko).

Skupina B: Rungsted Seier Capital (Dánsko), HC Škoda Plzeň (Česko), EV Zug (Švýcarsko), HPK Hämeenlinna (Finsko).

Skupina C: Belfast Giants (Velká Británie), Augsburger Panther (Německo), Bílí Tygři Liberec (Česko), Lulea Hockey (Švédsko).

Skupina D: Junosť Minsk (Bělorusko), Lahti Pelicans (Finsko), Lausanne HC (Švýcarsko), HC Oceláři Třinec (Česko).

Skupina E: Grenoble (Francie), Skelleftea AIK (Švédsko), Kärpät Oulu (Finsko), SC Bern (Švýcarsko).

Skupina F: GKS Tychy (Polsko), Vienna Capitals (Rakousko), Djurgaarden Stockholm (Švédsko), Adler Mannheim (Německo).

Skupina G: HC05 Banská Bystrica (Slovensko), HC Ambrì-Piotta (Švýcarsko), Red Bull Mnichov (Německo), Färjestad BK (Švédsko).

Skupina H: Cardiff Devils (Velká Británie), Mountfield HK (Česko), Graz 99ers (Rakousko), Frölunda Indians (Švédsko).

 

Program českých klubů v Lize mistrů 

Čtvrtek 29. srpna:
17:00 HC Škoda Plzeň – HPK Hämeenlinna
20:30 Belfast Giants – Bílí Tygři Liberec

Pátek 30. srpna:
18:00 Lahti Pelicans – HC Oceláři Třinec
20:30 Cardiff Devils – Mountfield HK

Sobota 31. srpna:
15:30 Lulea Hockey – Bílí Tygři Liberec
17:45 HC Škoda Plzeň – Rungsted Seier Capital

Neděle 1. září:
16:00 Frölunda HC – Mountfield HK
16:00 Junosť Minsk – HC Oceláři Třinec

Čtvrtek 5. září:
18:00 Mountfield HK – Cardiff Devils
18:00 HPK Hämeenlinna – HC Škoda Plzeň
19:45 Bílí Tygři Liberec – Belfast Giants

Pátek 6. září:
18:00 HC Oceláři Třinec – Lahti Pelicans

Sobota 7. září:
17.00 Mountfield HK – Frölunda HC
18:00 Rungsted Seier Capital – HC Škoda Plzeň

Neděle 8. září:
14:00 Bílí Tygři Liberec – Lulea Hockey
17:00 HC Oceláři Třinec – Junosť Minsk

Úterý 8. října:
19:30 Augsburger Panther – Bílí Tygři Liberec
19:30 Graz99ers – Mountfield HK

Středa 9. října:
17:00 HC Oceláři Třinec – Lausanne HC
19:45 EV Zug – HC Škoda Plzeň

Úterý 15. října:
17:00 HC Škoda Plzeň – EV Zug
19:45 Lausanne HC – HC Oceláři Třinec

Středa 16. října:
17:00 Mountfield HK – Graz99ers
19:30 Bílí Tygři Liberec – Augsburger Panther

 

 

System soutěže je od sezony 2017/2018 odlišný než v předchozích ročnících. 32 týmů bude rozlosováno do 8 skupin po 4 týmech, které se střetnou dvakrát každý s každým (celkem 6 kol). Dva nejlepší týmy z každé skupiny postoupí do vyřazovací části.

Play-off se hraje až na finále na dva zápasy (nerozhodné zápasy se neprodlužují) a postupuje mužstvo s nejlepším celkovým skóre. Bude-li po dvou zápasech skóre nerozhodné, rozhodne desetiminutové prodloužení, popřípadě samostatné nájezdy. Finále rozhodne jediný finálový zápas, který v případě remízy po základní hrací době rozhodne dvacetiminutové prodloužení, popřípadě samostatné nájezdy.

Hokejová Liga mistrů živě zdarma

Hokejovou Ligu mistrů můžete sledovat na oficiálním webu Champions Hockey League . Živé přenosy se vysílají na specializovaných sportovních kanálech.  Ligu mistrů v hokeji sledujte  zdarma na internetu.

Přehled vítězů Ligy mistrů

2010/11 Eisbären Berlin (Německo)

2011/12 Red Bull Salzburg (Rakousko)

2012/13 Lulea HF (Švédsko)
2013/14  JYP Jyväskylä (Finsko)

2014/2015: Lulea Hockey (Švédsko)
2015/2016: Frölunda HC (Švédsko)
2016/2017: Frölunda HC (Švédsko)
2017/2018: JYP Jyväskylä (Finsko)
2018/2019: Frölunda HC (Švédsko)

 

Hokejová Liga Mistrů 2019/2020 – Výsledky českých týmů

Lulea HF – Bílí Tygři Liberec 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 30. Sondell (Kovacs, Olausson), 39. Sellgren (Lundkvist, Ilomäki), 56. Emanuelsson (Tyrväinen, Sellgren), 60. Hallander (Engsund) – 51. Marosz (Filippi, Lenc). Rozhodčí: Kova (Fin.), Björk – Yletyinen, Sandström (všichni Švéd.). Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 3275.

HC Škoda Plzeň – Rungsted Seier Capital 9:3 (3:2, 3:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 1. Roman Vlach (Kantner, V. Němec), 3. Gulaš (Mertl), 16. Mertl (V. Němec, Gulaš), 28. Gulaš (Moravčík, Pavelka), 32. Mertl (Gulaš, Vráblík), 39. V. Němec (Moravčík, Indrák), 43. Indrák z trest. střílení, 44. Pour (Gulaš), 47. Gulaš (Rob) – 10. Rosenthal (Raskob, Green), 20. Moore (Andersson, Boysen), 53. Lucia. Rozhodčí: Ansons (Lot.), Pražák – J. Svoboda, Zíka (všichni ČR). Vyloučení: 7:10. Využití: 3:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3261.

Cardiff Devils – Mountfield Hradec Králové 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 32. Riley (Pope, Fournier), 33. McNamee (Linglet, Richardson), 46. Linglet (McMonagle) – 13. R. Pavlík (Rosandič, F. Pavlík), 60. Vincour (R. Pavlík, Cingel). Rozhodčí: Rohatsch (Něm.), Smith – Beresford, Ions (všichni Brit.). Vyloučení: 7:8. Využití: 2:1. Diváci: 2502.

Pelicans Lahti – HC Oceláři Třinec 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Branka a nahrávky: 45. Björninen (J. Aaltonen, Merelä). Rozhodčí: Kopitz (Něm.), Kaukokari – Elonen, Hägerström (všichni Fin.). Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. Diváci: 3682.

HC Škoda Plzeň – HPK Hämeenlinna 5:4 v prodl. (0:0, 1:3, 3:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 33. Kracík (Rob, Indrák), 42. Čerešňák (V. Němec), 51. Mertl, 57. Pour (Gulaš, Kaňák), 62. P. Straka (Budík, Eberle) – 22. Innala, 23. Nikkilä (Cornet, Puustinen), 36. Ruokonen, 46. Nenonen (Innala). Rozhodčí: Ansons (Lot.), Pražák – J. Svoboda, Zíka (všichni ČR). Vyloučení: 1:7. Využití: 1:0. Diváci: 5135.

 

Belfast Giants – Bílí Tygři Liberec 5:4 (2:2, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 2. Farnham (Smotherman, Reddox), 12. Wronka (Morgan, Hook), 24. Ward (Mullen, Morgan), 40. Hamilton (Mullen, Smotherman), 45. Ward (Lake, Mullen) – 8. L. Hudáček, 17. Knot, 32. L. Hudáček (Šmíd), 60. Valský (Šmíd, Birner). Rozhodčí: Rohatsch (Něm.), Sewell – Dalton, Fraley (všichni Brit.). Vyloučení: 10:14, navíc Raine – Ordoš oba 5 min., P. Jelínek 5 min a do konce zápasu. Využití: 3:2. Diváci: 2859.

 

Žebříček lig podle koeficientu Hokejové ligy mistrů

  1. Švédská Elitserien – počet týmů – 5
  2. Švýcarská NLA – počet týmů – 5
  3. Finská SM – Liga – počet týmů – 4
  4. Česká Tipsport extraliga – počet týmů – 4
  5. Německá DEL – počet týmů – 3
  6. Rakouská EBEL – počet týmů – 3
  7. Běloruská extraliga – počet týmů – 1
  8. Norská GET – Ligaen – počet týmů – 1
  9. Tipsport liga – počet týmů – 1
  10. Francouzská Ligus Mangus – počet týmů – 1
  11. Dánská Metal Ligaen – počet týmů – 1
  12. EIHL Velká Británie – počet týmů – 1
  13. Polská extraliga – počet týmů 1

 

Týmy v Hokejové lize mistrů v sezoně 2019/2020

Frölunda Indians, Färjestad BK, Lulea HF, Djurgadens IF, Skelleftea AK, SC Bern, EV Zug, HC Lausanne, EHC Biel, HC Ambri – Piotta, HPK, Karpat Oulu, Tappara, Pelicans Lahti, Oceláři Třinec, Bílí Tygři Liberec, HC Škoda Plzeň, Mountfield HK, Adler Mannheim, EHC Red Bull Munchen, Augsburger Panther, EC KAC, Graz 99ers, Vienna Capitals, Junosť Minsk, Frisk Asker, HC 05 iClinic Banská Bystrica , Brulerus de Loups de Grenoble, Rungsted Seierem Capital, Cardiff Devils , Belfast Giants, GKS Tychy

 

Sledujte hokejovou ligu mistrů v televizi a online

Hokejovou ligu mistrů si mohou fanoušci tohoto sportu v Čechách a na Slovensku vychutnat prostřednictvím sportovních kanálů Sport 1 a  Sport 2 , které mají výhradní vysílací práva pro tyto dvě země.

 

Article Categories:
Hokej · Program