Hokejová Liga Mistrů – Champions Hockey League

Hokejová liga mistrů 2018/2019 je v pořadím 5. ročníkem evropské klubové soutěže pořádané akciovou společností Champions Hockey League. Soutěže se účastní 32 klubů z 13 zemí. V základních skupinách se uskuteční celkem 96 zápasů, ve vyřazovací části se uskuteční celkem 29 zápasů, dohromady tedy bude v celém ročníku odehráno 125 utkání. Kvalifikace bude znovu pouze za sportovní zásluhy.

Hokejová Liga Mistrů online živé přenosy

Hokejová liga mistrů je hokejová soutěž, jejíž první ročník se uskutečnil v sezoně 2008-09. Online přenosy z této soutěže můžete samodzřejmě na ČT4 sledovat a nebo na stránce hokej živě .

Složení základních skupin CHL 2018-19

Skupina A: ZSC Lions Curych (Švýcarsko), Vienna Capitals (EBEL), Frölunda (Švédsko), Aalborg (Dánsko).

Skupina B: Red Bull Mnichov (Německo), TPS Turku (Finsko), Malmö (Švédsko), Junosť Minsk (Bělorusko).

Skupina C: Bolzano (EBEL), Skellefteå (Švédsko), IFK Helsinki (Finsko), Tychy (Polsko).

Skupina D: Kometa Brno (Česko), Eisbären Berlín (Německo), Zug (Švýcarsko), Něman Grodno (Bělorusko).

Skupina E: Djurgården (Švédsko), Tappara Tampere (Finsko), HC Oceláři Třinec (Česko), Storhamar (Norsko).

Skupina F: Kärpät Oulu (Finsko), Mountfield HK (Česko), Norimberk Ice Tigers (Německo), Rouen (Francie).

Skupina G: Växjö (Švédsko), SC Bern (Švýcarsko), Red Bull Salzburg (EBEL), Cardiff (Velká Británie).

Skupina H: Jyväskylä (Finsko), HC Škoda Plzeň (Česko), Lugano (Švýcarsko), Banská Bystrica (Slovensko).

 

Program základních skupin CHL 2018–19

Čtvrtek 30. srpna:
17:00 HC Škoda Plzeň – HC Lugano

18:30 Växjö Lakers – SC Bern
19:30 HC 05 Banská Bystrica – JYP Jyväskylä
19:45 ZSC Lions Curych – Aalborg Pirates
20:20 Vídeň Capitals – Frölunda HC
20:30 Cardiff Devils – Red Bull Salcburk

Pátek 31. srpna:
17:00 Mountfield HK – Norimberk Ice Tigers
17:30 GKS Tychy – IFK Helsinky
17:30 HC Oceláři Třinec – Djurgaarden
18:00 Kärpät Oulu – Rouen Dragons
18:00 Něman Grodno – HC Kometa Brno
18:30 Malmö Redhawks – TPS Turku
19:30 Eisbären Berlín – EV Zug
19:30 Storhamar – Tappara Tampere
19:30 Red Bull Mnichov – Junosť Minsk
19:45 HC Bolzano – Skelleftea AIK

Sobota 1. září:
15:00 Växjö Lakers – Red Bull Salcburk
16:30 HC Škoda Plzeň – JYP Jyväskylä
19:00 HC 05 Banská Bystrica – HC Lugano
19:45 ZSC Lions Curych – Frölunda HC
20:00 Cardiff Devils – SC Bern
20:20 Vídeň Capitals – Aalborg Pirates

Neděle 2. září:
15:00 Malmö Redhawks – Junosť Minsk
15:30 GKS Tychy – Skelleftea AIK
16:00 Něman Grodno – EV Zug
17:00 Red Bull Mnichov – TPS Turku
17:00 Eisbären Berlín – HC Kometa Brno
17:30 HC Oceláři Třinec – Tappara Tampere
17:30 Mountfield HK – Rouen Dragons
18:00 Storhamar – Djurgaarden
18:00 Kärpät Oulu – Norimberk Ice Tigers
18:30 HC Bolzano – IFK Helsinky

Čtvrtek 6. září:
18:00 IFK Helsinky – HC Bolzano
18:00 TPS Turku – Red Bull Mnichov
18:00 HC Kometa Brno – Něman Grodno
18:00 Junosť Minsk – Malmö Redhawks
18:30 Frölunda HC – ZSC Lions Curych
18:30 Skelleftea AIK – GKS Tychy
19:30 Aalborg Pirates – Vídeň Capitals
19:30 Red Bull Salcburk – Cardiff Devils
19:45 SC Bern – Växjö Lakers

Pátek 7. září:
18:00 Tappara Tampere – Storhamar
18:00 JYP Jyväskylä – HC Škoda Plzeň
18:30 Djurgaarden – HC Oceláři Třinec
19:30 Norimberk Ice Tigers – Mountfield HK
19:45 EV Zug – Eisbären Berlín
19:45 HC Lugano – HC 05 Banská Bystrica
20:00 Rouen Dragons – Kärpät Oulu

Sobota 8. září:
15:00 Frölunda HC – Vídeň Capitals
15:00 Skelleftea AIK – HC Bolzano
17:00 EV Zug – Něman Grodno
18:00 TPS Turku – Malmö Redhawks
18:00 IFK Helsinky – GKS Tychy
19:00 Aalborg Pirates – ZSC Lions Curych
19:45 SC Bern – Cardiff Devils
20:20 Red Bull Salcburk – Växjö Lakers

Neděle 9. září:
15:15 Rouen Dragons – Mountfield HK
15:30 Djurgaarden – Storhamar
16:00 Junosť Minsk – Red Bull Mnichov
17:00 HC Kometa Brno – Eisbären Berlín
17:00 Norimberk Ice Tigers – Kärpät Oulu
18:00 Tappara Tampere – HC Oceláři Třinec
18:00 JYP Jyväskylä – HC 05 Banská Bystrica
19:45 HC Lugano – HC Škoda Plzeň

Úterý 9. října:
17:00 HC Škoda Plzeň – HC 05 Banská Bystrica
17:30 HC Oceláři Třinec – Storhamar
18:00 IFK Helsinky – Skelleftea AIK
18:00 TPS Turku – Junosť Minsk
18:00 Kärpät Oulu – Mountfield HK
18:30 Djurgaarden – Tappara Tampere
18:30 Växjö Lakers – Cardiff Devils
18:30 Frölunda HC – Aalborg Pirates
19:30 Red Bull Mnichov – Malmö Redhwks
19:45 ZSC Lions Curych – Vídeň Capitals
19:45 HC Lugano – JYP Jyväskylä

Středa 10. října:
17:30 GKS Tychy – HC Bolzano
18:00 HC Kometa Brno – EV Zug
19:30 Eisbären Berlín – Něman Grodno
19:45 SC Bern – Red Bull Salcburk
20:00 Rouen Dragons – Norimberk Ice Tigers

Úterý 16. října:
18:00 Něman Grodno – Eisbären Berlín
18:00 Tappara Tampere – Djurgaarden
18:00 JYP Jyväskylä – HC Lugano
18:30 Skelleftea AIK – IFK Helsinky
18:30 Malmö Redhawks – Red Bull Mnichov
19:00 Storhamar – HC Oceláři Třinec
19:30 Vídeň Capitals – ZSC Lions Curych
19:30 Aalborg Pirates – Frölunda HC
19:30 Norimberk Ice Tigers – Rouen Dragons
19:45 EV Zug – HC Kometa Brno
19:45 HC Bolzano – GKS Tychy
20:30 Cardiff Devils – Växjö Lakers

Středa 17. října:
17:00 HC 05 Banská Bystrica – HC Škoda Plzeň
18:00 Junosť Minsk – TPS Turku
18:00 Mountfield HK – Kärpät Oulu
19:30 Red Bull Salcburk – SC Bern

System soutěže je od sezony 2017/2018 odlišný než v předchozích ročnících. 32 týmů bude rozlosováno do 8 skupin po 4 týmech, které se střetnou dvakrát každý s každým (celkem 6 kol). Dva nejlepší týmy z každé skupiny postoupí do vyřazovací části.

Play-off se hraje až na finále na dva zápasy (nerozhodné zápasy se neprodlužují) a postupuje mužstvo s nejlepším celkovým skóre. Bude-li po dvou zápasech skóre nerozhodné, rozhodne desetiminutové prodloužení, popřípadě samostatné nájezdy. Finále rozhodne jediný finálový zápas, který v případě remízy po základní hrací době rozhodne dvacetiminutové prodloužení, popřípadě samostatné nájezdy.