Evropská liga živě program výsledky 【2021/2022】

Evropská liga UEFA – dříve nazývaná Pohár UEFA a založená v roce 1971 – je evropská klubová soutěž druhého stupně.

Týmy z celé Evropy bojují o vítězství v soutěži prostřednictvím zdlouhavé skupinové fáze a pěti fází KO. Vítězové, přidaní k hezké trofeji, získají v následující sezóně místo ve skupinové fázi Ligy mistrů UEFA. Vítězové se navíc mohou setkat s držitelem Ligy mistrů UEFA v zápase o Superpohár UEFA.

Evropská liga se řídí typickým dvojitým formátem „každý s každým“, přičemž každý tým čelí každé druhé straně své skupiny dvakrát – doma i venku – celkem šest zápasů. Vítězové skupin a finalisté postupují do vyřazovací fáze a přidává se k nim osm týmů z třetí skupiny ze skupinové fáze Ligy mistrů.

Hry na tomto turnaji se často hrají ve čtvrtek, aby se předešlo střetům s ostatními klubovými soutěžemi UEFA. Zatímco se zaměřuje spíše na UCL, pokud jde o humbuk a mediální pokrytí, Evropská liga si udržuje svou popularitu. Evropští giganti jako Liverpool, Man United, Chelsea, Arsenal, Inter Milán, AC Milán, Atletico Madrid, Dortmund a Ajax všichni požehnali UEL svou přítomností, někteří dokonce získali toto evropské stříbro.

Kromě toho nezapomenutelná jména z této krásné hry se objevila v Evropské lize a získala titul, například Jupp Heynckes, Dennis Bergkamp, ​​Radamel Falcao, Antoine Griezmann a Eden Hazard. Vzhledem k nepřebernému množství talentovaných hráčů a týmů, které se každou sezónu účastní tohoto turnaje, nepřekvapuje, že se UEL řadí mezi nejoblíbenější ligy světového fotbalu. Výsledkem je, že televizní vysílání a možnosti živého streamování jsou v hojném počtu pro fanoušky po celém světě, zatímco služby na vyžádání jsou k dispozici pro milovníky fotbalu při hledání zážitku na cestách.

Log In

Or with username:

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.