Evropská liga živě program výsledky

Evropská liga UEFA – dříve nazývaná Pohár UEFA a založená v roce 1971 – je evropská klubová soutěž druhého stupně.

Týmy z celé Evropy bojují o vítězství v soutěži prostřednictvím zdlouhavé skupinové fáze a pěti fází KO. Vítězové, přidaní k hezké trofeji, získají v následující sezóně místo ve skupinové fázi Ligy mistrů UEFA. Vítězové se navíc mohou setkat s držitelem Ligy mistrů UEFA v zápase o Superpohár UEFA.

Evropská liga se řídí typickým dvojitým formátem „každý s každým“, přičemž každý tým čelí každé druhé straně své skupiny dvakrát – doma i venku – celkem šest zápasů. Vítězové skupin a finalisté postupují do vyřazovací fáze a přidává se k nim osm týmů z třetí skupiny ze skupinové fáze Ligy mistrů.

Hry na tomto turnaji se často hrají ve čtvrtek, aby se předešlo střetům s ostatními klubovými soutěžemi UEFA. Zatímco se zaměřuje spíše na UCL, pokud jde o humbuk a mediální pokrytí, Evropská liga si udržuje svou popularitu. Evropští giganti jako Liverpool, Man United, Chelsea, Arsenal, Inter Milán, AC Milán, Atletico Madrid, Dortmund a Ajax všichni požehnali UEL svou přítomností, někteří dokonce získali toto evropské stříbro.

Kromě toho nezapomenutelná jména z této krásné hry se objevila v Evropské lize a získala titul, například Jupp Heynckes, Dennis Bergkamp, ​​Radamel Falcao, Antoine Griezmann a Eden Hazard. Vzhledem k nepřebernému množství talentovaných hráčů a týmů, které se každou sezónu účastní tohoto turnaje, nepřekvapuje, že se UEL řadí mezi nejoblíbenější ligy světového fotbalu. Výsledkem je, že televizní vysílání a možnosti živého streamování jsou v hojném počtu pro fanoušky po celém světě, zatímco služby na vyžádání jsou k dispozici pro milovníky fotbalu při hledání zážitku na cestách.