Anglie Chorvatsko MS ve fotbale 2018

Živě Anglie Chorvatsko ONLINE semifinále dnes MS ve fotbale 2018

Anglie vs Chorvatsko. Kdo si zahraje finále MS ve fotbale 2018 proti Francii? Rozhodne se v semifinále, které začíná stejně jako náš online přenos od 20:00.

Anglie nastoupí na středeční semifinálový zápas 21. MS ve fotbale proti Chorvatsku v pozici mírného favorita. Předurčuje ho k tomu zejména skutečnost, že balkánský tým má za sebou dvě fyzicky a psychicky vyčerpávající setkání ve vyřazovací fázi šampionátu. V osmifinále proti Dánům i ve čtvrtfinále proti domácím Rusům totiž musel absolvovat 120-minutové porce a v obou případech i Penaltové rozstřel. Dva extračasy během šesti dnů, navíc po namáhavé klubové sezóně, si u chorvatských hráčů vyžádaly svou daň.

MS ve fotbale 2018 Anglie Chorvatsko semifinále

Zápas Chorvatsko – Anglie má na moskevském stadionu Lužnikách výkop ve středu 11. července o 20.00 SELČ, jako hlavní rozhodčí ho povede Turek Cüneyt Cakir. Úspěšnější se ve finále (neděle 15. července o 17.00 SELČ v Lužnikách) setká s postupujícím z úterního semifinále Francie – Belgie, zdolané týmy čeká zápas o třetí místo (sobota 14. července o 16.00 SELČ v Petrohradě).

Anglie, Chorvatsko, online, semifinále, dnes, MS ve fotbale 2018, živě od 20:00

→→ Živé vysílání ČT4 SPORT ←←

Nebo online můžete sledovat na portálu onlajny.com

→→ MS ve fotbale 2018 v Rusku Onlajny zde ←←

Chorvatsko – pravděpodobná sestava:
Subasić – Ćorluka, Lovren, Vida Strinić – Rakitić, Brozović – Rebić, Modrić, Perisić – Mandzukić
Anglie – pravděpodobná sestava:
Pickford – Maguire, Stones, Walker – Trippier, Alli, Henderson, Lingard, A. Young – H. Kane, Sterling

Chorvatsko:
Jednoznačný vítěz skupiny D na svém turnaji získal triumfom nad Nigériou 2: 0. V druhém kole přišla na rad Argentína, která měla na rováši až do. Juhoamerická krajina svou vystoupenie nezvládla, když dostala od Chorvátov trojky a předešla rozdílem třídy 0: 3. V záverečnom dueli skupiny Vatreni již bodovali nemuseli, postupovali do další fáze jistý. Zlatko Dalić šetril několik klíčových hráčů, balkánská reprezentace i napriek tomu zdolala Ostrov gólům Perišića z 90. minuty 2: 1.

Chorváti byli nasazeni do úlohy černého koňa turnaje a dosud se tyto prognózy naplní. V osmém finále jsme sledovali zajímavé setkání s Dánskem, které červeno-biely začaly expresně rychlé branky, ale Chorvátom se podařilo téměř vyrovnat. Viacej sa již skóre skóre nemenilo a tak postupující museli rozhodnout o pokutě, kde ve velkém drámu měli pevnější nervové zástupce Chorvatska a poslali tak mezi nejlepší osmou turnaj. Ešte větší dráma s obdobným koncem jsme sledovali i v setkáních Chorvatska a domácí Rusky. Zborná překvapivo ujala vedení, ale dokázala Kramarić rychle zmazat. Nasledovalo tedy prodloužení, v němž se vedlo o jeden gól získal Chorvatsko díky Vidu a rozhodl se o poločinistovi rozhodnut. Krátko před koncom prodloučení však ještě Mário Fernandes zdvihol ruský vlajku a opět jsme tak mohli sledovat penaltovou dráhu. I v tomto případě tedy uspelo Chorvatsko a tak má šancu zabít nejvyšší méty.

Ťažko tedy někoho favorizujte, už se oba týmy dostali až sem o něco víc. Fanúšikovia fotbalu se tak mohou těšit na další atraktivní setkání na šampionátu v Rusku a velký boj o finální účast.

Anglie:
Angličané vstoupili do mistrovství světa triumfem 2: 1 nad Tuniskem, na který navázaly přesvědčivým vítězstvím 6: 1 nad Panamou. Souboj o prvenství v G-skupině s Belgií prohráli 0: 1. V osmifinále vedli nad Kolumbií od 57. minuty po proměněném pokutovém kopu Harryho Kanea 1: 0. O postup po řádné hrací doby přišli ve třetí minutě nastaveného času druhého poločasu, když poslal úspěšným hlavičkovým zakončením zápas do prodloužení stoper Yerrell Mina. Duel dospěl až do penaltového rozstřelu, po kterém se z postupu do čtvrtfinále těšili Angličané.

Tři Levy tak prolomili dlouholeté čekání na postup do čtvrtfinále. Tam byl Anglii přidělen podle papírových předpokladů průchodnější soupeř ze Švédska, ale Tre Kronor bylo příjemným překvapením turnaje a hlavně velmi nebezpečným celkem. Angličané v tomto zápase položili základní kámen úspěchu již v prvním poločase, když se v 30. minutě zapsal do listiny střelců Maguire a po změně stran rozhodl o postupu Anglie přesným zásahem Alli. Anglie se tak začíná výrazně přibližovat k úspěchu z domácího šampionátu v roce 1966, ale to je ještě daleká cesta.