Živé vysílání ČT24

Živé vysílání ČT24

Tip: Všechny přenosy dnešního dne najdete v nabídce na hlavní stránce ZDE

Historicky třetím programem České televize je kanál ČT24, který je zaměřený na aktuální zpravodajství z domova i ze světa. Stejně jako ostatní veřejnoprávní programy, tak i ČT24 vysílá nonstop. Hlavní osou programu jsou především aktuální zpravodajské relace, které jsou doplněny různými magazíny, studiovými pořady, rozhovory se zajímavými hosty atd. Důležitou roli hraje ČT24 zejména při mimořádných událostech typu povodně atd., kdy vysílá kontinuální zpravodajství, ale také třeba při volbách a jiných významných akcích.

Naladit si ČT24 mohou diváci po celém území republiky a to v rámci multiplexu 1. Stanice ale samozřejmě nechybí ani v nabídkách kabelových a IPTV operátorů a naladit si ji můžeme i na satelitu, kde je přítomna jak v nabídce Skylinku, tak Freesatu. Mimochodem ČT24 je jeden z mála českých televizních kanálů, který vysílá na satelitu volně a je tak dostupný zcela zdarma.

Kanál Čt24 vznikl, respektive začal vysílat dne 2. května roku 2005. Jeho koncept byl jasný, a to poskytovat všem divákům aktuální a denně aktualizované zpravodajství. Vzor měl kanál především v zahraničí, a to u stanic BBC nebo CNN. České televizi se tak povedlo najít okruh diváků, které by aktuální události zajímaly, a tak se Čt24 těšil a stále těší velkému zájmu diváků. Ti mohou sledovat nejenom zprávy z České republiky, ale také ze zahraničí, popřípadě aktuality z jednotlivých regionů naší země.

Kanál Čt24 vysílá nepřetržitě, a to 24 hodin denně, a tak je vždy schopen přijít ihned s nejaktuálnějšími zprávami. Mimo běžné programové skladby reaguje na mimořádné události, kdy formou nepřetržitého mimořádného zpravodajství informuje o daných problémech – například v případě povodní. Kromě toho však kanál Čt24 nabídne i několik cestopisných pořadů, jako je například Objektiv, nebo oblíbená Toulavá kamera, která upozorňuje na různé zajímavé regionální akce či tipy na výlet.