Živé vysílání ČT2

Živé vysílání ČT2

Tip: Všechny přenosy dnešního dne najdete v nabídce na hlavní stránce ZDE

Druhý program veřejnoprávní České televize zná každý divák u nás. ČT2 se zaměřuje na pořady věnující se minoritám a menšinovým žánrům, v jejím programu nalezneme celou řadu magazínů, dokumentů, ale i různé seriály a filmy. „Dvojka“, jak se tomuto programu lidově říká, vysílá 24 hodin denně a naladit si ji mohou diváci všemi možnými způsoby příjmu digitálního vysílání – program je tedy zahrnut jak v pozemním vysílání, tak v nabídkách kabelových, IPTV a satelitních operátorů.

Kromě verze ve standardním rozlišení vysílá stanice ČT2 také svoje HD verzi. Tu si mohou diváci naladit jak v terestrickém vysílání v rámci multiplexu 1a, tak prostřednictvím kabelové televize. Naopak na satelitu je zatím tento program k dispozici pouze v SD verzi.

Stejně jako první program České televize, i druhý, nyní s označením Čt2 začal vysílat 1. 1. roku 1992. Od počátku měl být určený především náročnějším divákům, kteří hledají specifické a úzce zaměřené pořady. To kanálu Čt2 vydrželo i do dnešní doby, ačkoliv skladba přece jenom více odpovídá zaměření na širší masu lidí. Přesto si Čt2 stále drží slogan Jiný prostor. Mimo především řady dokumentů a reportáží se na programu Čt2 můžeme setkat s řadou sportovních utkání, nebo repríz pořadů, které byly původně vysílány na prvním kanálu.

Jelikož byl boj o diváky neúprosný, začal i druhý kanál naší veřejnoprávní televize cílit i na pořady ze zahraničních produkcí, a tak nechyběli ani různé zahraniční seriály – jak s dabingem, tak s titulky, nebo různé filmy či dokumenty z prestižních produkcí HBO. Mimo to nabídl program Čt2 i řadu zábavných programů. Díky tomu si tak rozšířil základnu svých diváků, což znamenalo pokračování v této započaté programové skladbě.